This page last updated - 05/24/2003 6:23:41 PM
Updated reports will be made as corrections/changes are made. If this page does not update in your web browser, you may need to RELOAD or REFRESH the page.
3200 METER RELAY
3200 METER RUN
800 METER RUN
400 METER RELAY
110 METER HIGH HURDLES PRELIMINARY
110 METER HIGH HURDLES
100 METER DASH PRELIMINARY
100 METER DASH
400 METER DASH PRELIMINARY
400 METER DASH
1600 METER RUN
300 METER INTERMEDIATE HURDLES PRELIMINARY
300 METER INTERMEDIATE HURDLES
200 METER DASH PRELIMINARY
200 METER DASH
1600 METER RELAY
1st, 22' 3-1/2", Jeff Neujahr, Gothenburg,12
2nd, 22' 0", Marcus Lee, Boys Town,11
3rd, 21' 10", Tyler Roewert, Columbus Scotus,12
4th, 21' 5-1/2", Joe Knoedler, Gothenburg,12
5th, 21' 3-3/4", Johnathan Harder, Broken Bow,12
6th, 21' 1-1/4", Ricky Distefano, Norfolk Catholic,10
20' 10-3/4", Carl Fritz, McCook,11
20' 10", Gable Baldwin, Grand Island Central Catholic,12
20' 9", John Ritzen, Chadron,9
20' 8-3/4", Jared Gerdes, Auburn,12
20' 8", Tyler Janky, Central City,11
20' 6", Micah Smith, Chadron,12
20' 5", Kyle Gabel, Seward,10
20' 3-3/4", Brandon Henkel, Wahoo,12
20' 2-3/4", Michael Shada, Wahoo,12
20' 2", Dusty Libengood, Pierce,10
20' 0-3/4", Jason Konruff, Gering,11
19' 11-1/2", Zach Dice, Platteview,11
19' 9", Jeremy Skeens, Fairbury,10
19' 7-1/2", Brandon Harrington, Grand Island Northwest,10
19' 3-1/2", Pat Ackerman, Holdrege,9
19' 1-1/2", Phil Janssen, Syracuse,12
17' 10", Drake Beck, York,11
1st, 56' 9-1/4", Rob Waters, York,12
2nd, 55' 6", Dallas Flynn, Blair,12
3rd, 55' 0-3/4", Kirk Houseman, Beatrice,12
4th, 54' 2-1/4", Paul Itaaehau, Valentine,11
5th, 53' 5", Nick Bull, Elkhorn,12
6th, 52' 9", Chris Campbell, Beatrice,11
52' 4", Joel Hinze, Boone Central,12
51' 7-1/4", Chris Roehrich, Grand Island Northwest,12
50' 3", Thorin Meyer, West Point,12
49' 8-1/4", Josh Schulte, Norfolk Catholic,11
49' 7-3/4", John Strand, Chase County,12
49' 3", Dustin Ehlers, Gothenburg,10
48' 9", Brian Hohlen, Adams Central,12
48' 4-3/4", Greg Hunter, Holdrege,12
47' 2-3/4", Nathan Bridgmon, Auburn,12
46' 8-1/4", Chris Rathfon, Omaha Skutt Catholic,11
45' 2-1/2", Brett Druba, Falls City,11
42' 3", Caleb Garvin, Wayne,11
1st, 45' 11-3/4", Marcus Lee, Boys Town,11
2nd, 45' 2", Tyler Roewert, Columbus Scotus,12
3rd, 45' 0-3/4", Josh Hardy, Bishop Neumann,11
4th, 44' 5-1/2", Carl Fritz, McCook,11
5th, 44' 4-3/4", Tom Martin, Pierce,12
6th, 43' 7", Brandon Harrington, Grand Island Northwest,10
43' 6-3/4", Michael Shada, Wahoo,12
43' 3-3/4", Greg Girodo, Alliance,10
42' 10-3/4", Mitch Broekemeier, Central City,12
42' 10", Mike Zadina, Columbus Scotus,12
42' 4-3/4", Mitch Ostgren, Holdrege,10
42' 1-1/2", Jake Reiss, Crete,12
41' 10-3/4", Matt Kuhn, Crete,12
41' 6-1/2", Phil Janssen, Syracuse,12
41' 5", Brian Kruger, Auburn,12
41' 4", Nate Schmidt, Fairbury,10
40' 1-1/2", Dustin Kiolbasa, Gothenburg,12
1st, 6' 8", Ed Kaiser, Chase County,12
2nd, 6' 7", Dave Craven, Ashland-Greenwood,12
3rd, 6' 4", Matt Kuhn, Crete,12
4th, 6' 3", David Schwartz, Lincoln Lutheran,12
5th, 6' 2", Eric Lueschen, Pierce,12
6th, 6' 2", Jeremy Skeens, Fairbury,10
6' 2", Nick Milliken, Wahoo,9
6' 0", Alan Jarecki, Boone Central,11
6' 0", Kiel Holmes, Gothenburg,11
6' 0", Corey Hayes, Falls City,11
6' 0", Ricky Distefano, Norfolk Catholic,10
6' 0", Todd Peterson, Grand Island Central Catholic,11
6' 0", Pete Reynolds, Blair,9
5' 10", Kento Fukuyasu, Holdrege,11
5' 10", Kyle Rupp, Grand Island Northwest,12
5' 10", Nathan Wenzlick, Chase County,11
5' 10", Kris Ahrens, Blair,9
1st, 158' 6", Caleb Garvin, Wayne,11
2nd, 158' 5", Brett Druba, Falls City,11
3rd, 158' 4", Joel Hinze, Boone Central,12
4th, 158' 0", Jerrod Holz, Ashland-Greenwood,12
5th, 153' 0", Luke Witte, Ainsworth,12
6th, 150' 5", Josh Knouse, Gering,11
143' 8", Nathan Reicks, McCook,12
141' 5", Michael Tierney, Broken Bow,11
138' 6", Dane Tobey, Centennial,10
137' 11", Tyler Griffith, Aurora,12
137' 6", Brian Hohlen, Adams Central,12
137' 5", Thorin Meyer, West Point,12
135' 6", Paul Itaaehau, Valentine,11
135' 4", Mitch Vernon, Crete,12
133' 1", Dallas Flynn, Blair,12
128' 0", Matt Goldenstein, Gretna,11
117' 8", Kyle Smith, Blair,11
117' 2", Rob Waters, York,12
1st, 16' 0", Gable Baldwin, Grand Island Central Catholic,12
2nd, 15' 0", Zach Holoch, York,11
3rd, 14' 8", Blake Houchin, Gothenburg,12
4th, 14' 0", Sheldon Budler, York,11
5th, 14' 0", Brady Egger, Norris,12
6th, 13' 6", Trent Lyons, McCook,11
13' 6", David Hospdka, Gretna,12
13' 6", Sam Ogden, Grand Island Northwest,10
13' 6", Tim Antes, Syracuse,12
13' 0", Matt Pawley, Aurora,12
13' 0", Ramsey Young, Waverly,11
12' 6", Cale Schweitz, Elkhorn,11
12' 6", Dakota Cochrane, Fairbury,10
12' 6", Travis Wagenknecht, Seward,12
12' 6", Brent Hanson, Gering,12
12' 0", Jared Schmidt, Grand Island Central Catholic,12
12' 0", Kyle Bygland, Boone Central,12
12' 0", Evan Clark, Gothenburg,10
1st, 8:02.355, Gering
Tyler Goswick, 12, Justin Lana, 12, Joey Salinas, 9, Caleb Hebbert, 12
2nd, 8:10.273, Beatrice
Brett Schuster, 11, Jordan Gould, 11, Adam Goossen, 12, Chris Dunker, 11
3rd, 8:10.789, Crete
Lukas Hansmeyer, 12, Justin Taylor, 12, Jason Dubray, 10, Matt Hollman, 12
4th, 8:12.906, Grand Island Central Catholic
Aaron Witmer, 10, Mathew Janda, 11, Tyler Wortman, 11, Chris Kube, 11
5th, 8:13.829, Seward
Joe Phillips, 11, Gavin Felix, 11, Jesse Prochaska, 10, Corey Sabatka, 12
6th, 8:16.370, Gothenburg
Matt Hilderbrand, 11, Brady Fickenscher, 11, Iain McDiarmid, 11, Shane Stahla, 11
8:18.628, Grand Island Northwest
8:19.664, Minden
8:21.716, Lexington
8:22.893, Centennial
8:29.092, Columbus Scotus
8:29.492, Wahoo
8:30.143, Waverly
8:32.677, Madison
8:37.111, Omaha Skutt Catholic
8:40.293, Bishop Neumann
1st, 9:32.450, James Hansen, Sidney,12
2nd, 9:37.320, Cody Waite, Norris,12
3rd, 9:48.030, Chris Dunker, Beatrice,11
4th, 9:52.710, Jake Schmidt, Norris,12
5th, 9:52.810, Jeremiah Herron, McCook,12
6th, 9:52.830, Jordan Dorsey, Mount Michael Benedictine,11
9:59.910, Justin Lana, Gering,12
10:00.870, Andrew Yeager, McCook,11
10:09.760, Don Betts, Plattsmouth,12
10:13.340, Nile Ureste, Lexington,11
10:13.560, Zach Ries, Ainsworth,11
10:14.210, Miguel Macias, Lexington,10
10:14.320, Josh Peavy, Wahoo,11
10:16.500, Bryan Fink, Wayne,10
10:17.180, Lee Petereit, Plattsmouth,12
10:22.410, Kyle Torczon, Columbus Scotus,11
10:28.050, Stephen Brogan, West Point,11
10:28.970, Matt Warren, Aurora,12
10:30.460, Wes Van Ert, Norfolk Catholic,12
10:31.610, RJ Robinson, Beatrice,11
10:34.110, Matt Schneider, Nebraska City,11
10:42.430, K.J. Colburn, Boys Town,12
10:43.670, Anton duPreez, Aurora,12
10:51.450, Brian Neppl, Omaha Skutt Catholic,9
Section Results
Section #1
1:58.911, Tyler Goswick, Gering,12
2:02.515, Caleb Hebbert, Gering,12
2:03.800, Bo Zimmerman, Ashland-Greenwood,12
2:04.231, Sam McCue, Alliance,11
2:05.177, Kris Kratz, Waverly,11
2:05.598, Jay Fedde, Elkhorn,10
2:06.210, Greg Timblin, Ashland-Greenwood,12
2:08.373, Drew Marti, Elkhorn,11
2:08.953, Andy Reigle, Madison,12
2:09.113, Brad Staskiewicz, Platteview,9
2:11.647, Dan Hopkins, Boys Town,12
2:14.519, Dustin Fuchs, Ainsworth,11
Section #2
1:57.129, Matt Hollman, Crete,12
1:57.411, Evan Knight, Ogallala,11
1:58.059, Kyle Johnson, O'Neill,12
1:58.852, Ethan Luebbe, Centennial,9
1:59.112, Aaron Blank, Pierce,12
1:59.124, Pat Ackerman, Holdrege,9
1:59.892, Brett Schuster, Beatrice,11
2:00.320, Cody Waite, Norris,12
2:00.952, Chris Kube, Grand Island Central Catholic,11
2:01.946, Mark List, West Point,12
2:02.396, Nathan McIntire, Central City,12
2:04.380, Todd Stoltenberg, Grand Island Northwest,11
Final Results
1st, 1:57.129, Matt Hollman, Crete,12
2nd, 1:57.411, Evan Knight, Ogallala,11
3rd, 1:58.059, Kyle Johnson, O'Neill,12
4th, 1:58.852, Ethan Luebbe, Centennial,9
5th, 1:58.911, Tyler Goswick, Gering,12
6th, 1:59.112, Aaron Blank, Pierce,12
1:59.124, Pat Ackerman, Holdrege,9
1:59.892, Brett Schuster, Beatrice,11
2:00.320, Cody Waite, Norris,12
2:00.952, Chris Kube, Grand Island Central Catholic,11
2:01.946, Mark List, West Point,12
2:02.396, Nathan McIntire, Central City,12
2:02.515, Caleb Hebbert, Gering,12
2:03.800, Bo Zimmerman, Ashland-Greenwood,12
2:04.231, Sam McCue, Alliance,11
2:04.380, Todd Stoltenberg, Grand Island Northwest,11
2:05.177, Kris Kratz, Waverly,11
2:05.598, Jay Fedde, Elkhorn,10
2:06.210, Greg Timblin, Ashland-Greenwood,12
2:08.373, Drew Marti, Elkhorn,11
2:08.953, Andy Reigle, Madison,12
2:09.113, Brad Staskiewicz, Platteview,9
2:11.647, Dan Hopkins, Boys Town,12
2:14.519, Dustin Fuchs, Ainsworth,11
Section Results
Section #1
44.580, Pierce
44.686, Lincoln Christian
44.826, Platteview
44.900, Holdrege
45.202, Boys Town
45.229, Gothenburg
46.061, West Point
DQ , Plattsmouth
Section #2
42.786, Gretna
43.763, McCook
43.814, Grand Island Central Catholic
44.421, Lexington
44.441, York
44.655, Boone Central
44.697, Sidney
DNF , Gering
Final Results
1st, 42.786, Gretna
Brady Nolan, 11, Michael Krajicek, 10, Eric Hotovy, 12, Nate Ortegren, 11
2nd, 43.763, McCook
Krae Dutoit, 12, Kyle Bedore, 11, Ben Klug, 12, Brendan Liess, 9
3rd, 43.814, Grand Island Central Catholic
Gable Baldwin, 12, Todd Peterson, 11, Jared Schmidt, 12, Klint Nielsen, 11
4th, 44.421, Lexington
Dusty Rowe, 12, Jake Saulsbury, 11, Kyle Heineman, 10, Nick Thixton, 11
5th, 44.441, York
Derrick Fairbanks, 11, Sheldon Budler, 11, Bryant Meadows, 9, Adam Teniente, 9
6th, 44.580, Pierce
Dusty Libengood, 10, Damian Hoffman, 12, Cody Silhacek, 9, Tom Martin, 12
44.655, Boone Central
44.686, Lincoln Christian
44.697, Sidney
44.826, Platteview
44.900, Holdrege
45.202, Boys Town
45.229, Gothenburg
46.061, West Point
DQ , Plattsmouth
DNF , Gering
Heat 1
1st, 14.420,
Andrew Pearson, Seward, 12
2nd, 15.060,
Darrel Branz, York, 11
3rd, 15.230,
Aaron Brandt, Bishop Neumann, 9
4th, 15.580,
Joel Brown, Sidney, 11
5th, 16.780,
Travis Koehn, Pierce, 12
6th, 20.080,
Josh Davis, Wayne, 11
DQ ,
Johnathan Harder, Broken Bow, 12
SCR ,
Cody Gregory, Waverly, 12
Heat 2
1st, 15.120,
Chase Manstedt, Wahoo, 11
2nd, 15.150,
Larry Barringer, Fairbury, 11
3rd, 15.370,
Ed Kaiser, Chase County, 12
4th, 15.520,
A.J. Montgomery, Minden, 10
5th, 15.620,
Jake Vasa, Bishop Neumann, 11
6th, 15.790,
Trever Eickhoff, Auburn, 12
15.940,
Tim Antes, Syracuse, 12
16.220,
Shaun Nienhuser, Sidney, 12
Heat 3
1st, 14.900,
Nathan Carlson, Central City, 12
2nd, 15.120,
Brent Knust, Boone Central, 11
3rd, 15.140,
Brandon Harrington, Grand Island Northwest, 10
4th, 15.250,
Josh Hardy, Bishop Neumann, 11
5th, 15.350,
Jordon Folkers, Gothenburg, 11
6th, 15.490,
Eric Risinger, Pierce, 10
16.460,
Josh Kenney, Seward, 11
16.660,
Clint Williams, Platteview, 10
1st, 14.329, Andrew Pearson, Seward,12
2nd, 14.727, Nathan Carlson, Central City,12
3rd, 14.739, Darrel Branz, York,11
4th, 15.171, Chase Manstedt, Wahoo,11
5th, 15.277, Aaron Brandt, Bishop Neumann,9
6th, 15.299, Brandon Harrington, Grand Island Northwest,10
15.357, Larry Barringer, Fairbury,11
15.978, Brent Knust, Boone Central,11
Heat 1
1st, 11.110,
Andrew Pearson, Seward, 12
2nd, 11.240,
Matt Luettel, Mount Michael Benedictine, 12
3rd, 11.270,
Zach Adams, Sidney, 12
4th, 11.280,
Nick Oberle, O'Neill, 12
5th, 11.310,
Jeremy Skeens, Fairbury, 10
6th, 11.330,
Brendan Liess, McCook, 9
11.530,
Scott Seyler, Grand Island Northwest, 11
11.570,
Phil Dickerson, Chadron, 12
Heat 2
1st, 11.150,
Eric Meyer, Logan View, 9
2nd, 11.220,
Tom Martin, Pierce, 12
3rd, 11.230,
Matt Glassnapp, Conestoga, 10
4th, 11.350,
Antony Ritton, Auburn, 10
5th, 11.400,
Brady Nolan, Gretna, 11
6th, 11.490,
Matt Setzer, Beatrice, 10
11.520,
Klint Nielsen, Grand Island Central Catholic, 11
11.560,
Zach Leffler, West Point, 11
Heat 3
1st, 10.960,
Nate Ortegren, Gretna, 11
2nd, 11.240,
Gable Baldwin, Grand Island Central Catholic, 12
3rd, 11.350,
Jeff Neujahr, Gothenburg, 12
4th, 11.370,
Joe Howell-Burke, Boys Town, 10
Tie 5th, 11.640,
Marcus Miller, Beatrice, 11
Tie 5th, 11.640,
Jason Krohn, Boone Central, 11
11.650,
Brad Keller, Ainsworth, 10
11.660,
Dusty Rowe, Lexington, 12
1st, 11.085, Nate Ortegren, Gretna,11
2nd, 11.253, Andrew Pearson, Seward,12
3rd, 11.302, Matt Glassnapp, Conestoga,10
4th, 11.305, Eric Meyer, Logan View,9
5th, 11.455, Matt Luettel, Mount Michael Benedictine,12
6th, 11.490, Zach Adams, Sidney,12
11.603, Tom Martin, Pierce,12
SCR , Gable Baldwin, Grand Island Central Catholic,12
Heat 1
1st, 50.140,
Andrew Pearson, Seward, 12
2nd, 50.720,
Nick Thixton, Lexington, 11
3rd, 50.790,
Brett Schuster, Beatrice, 11
4th, 50.970,
Evan Knight, Ogallala, 11
5th, 52.140,
Jarad Heintzelman, Logan View, 12
6th, 52.390,
Eric Dolezal, Platteview, 11
53.060,
Eric Grubaugh, Columbus Scotus, 11
53.580,
Dave Craven, Ashland-Greenwood, 12
Heat 2
1st, 50.000,
Matt Luettel, Mount Michael Benedictine, 12
2nd, 50.020,
Jake Reiss, Crete, 12
3rd, 50.990,
Ben Schmitt, Sidney, 12
4th, 51.250,
Pat Ackerman, Holdrege, 9
5th, 51.260,
Caleb Hebbert, Gering, 12
6th, 52.180,
Adam Soles, Ainsworth, 11
53.390,
Kris Kratz, Waverly, 11
58.110,
Wade Skrdla, Adams Central, 11
Heat 3
1st, 50.000,
Jake Saulsbury, Lexington, 11
2nd, 50.260,
Jordan Gould, Beatrice, 11
3rd, 50.640,
Nick Reigle, Madison, 12
4th, 50.670,
Jason Eccleston, Elkhorn, 12
5th, 51.480,
Jess Wimmer, Alliance, 11
6th, 51.910,
Alex Kotera, Bishop Neumann, 12
52.010,
Aaron Blank, Pierce, 12
52.930,
Webster Farris, Nebraska City, 12
1st, 49.697, Andrew Pearson, Seward,12
2nd, 50.216, Jake Reiss, Crete,12
3rd, 50.517, Matt Luettel, Mount Michael Benedictine,12
4th, 50.792, Nick Reigle, Madison,12
5th, 50.968, Jake Saulsbury, Lexington,11
6th, 51.273, Jason Eccleston, Elkhorn,12
51.662, Nick Thixton, Lexington,11
51.694, Jordan Gould, Beatrice,11
1st, 4:26.695, Tyler Goswick, Gering,12
2nd, 4:27.929, Cody Waite, Norris,12
3rd, 4:30.540, James Hansen, Sidney,12
4th, 4:31.571, Chris Dunker, Beatrice,11
5th, 4:31.690, Ethan Luebbe, Centennial,9
6th, 4:35.074, Jake Schmidt, Norris,12
4:35.629, Chris Kube, Grand Island Central Catholic,11
4:36.704, Don Betts, Plattsmouth,12
4:41.068, Jordan Dorsey, Mount Michael Benedictine,11
4:41.303, Sam McCue, Alliance,11
4:41.761, Mackenzie Jeffrey, Syracuse,9
4:42.968, Kyle Johnson, O'Neill,12
4:43.019, Zach Ries, Ainsworth,11
4:43.562, Matt Schneider, Nebraska City,11
4:44.526, Pat Rainbolt, Omaha Gross Catholic,12
4:45.113, Andrew Berney, Boone Central,11
4:45.332, Bryan Fink, Wayne,10
4:47.882, Miguel Macias, Lexington,10
4:48.790, K.J. Colburn, Boys Town,12
4:48.974, Seth Evert, Mount Michael Benedictine,11
4:52.705, Dusty Hendrickson, Broken Bow,11
4:54.672, Adam Schreiber, Waverly,11
5:02.625, Jess Montgomery, Minden,11
DQ , Justin Lana, Gering,12
Heat 1
1st, 39.585,
Nathan Carlson, Central City, 12
2nd, 39.932,
Jordon Folkers, Gothenburg, 11
3rd, 40.600,
Eric Hotovy, Gretna, 12
4th, 40.672,
Aaron Brandt, Bishop Neumann, 9
5th, 40.940,
Josh Kenney, Seward, 11
6th, 42.169,
Matt Mejstrik, Norfolk Catholic, 12
42.669,
Clint Webb, Boys Town, 12
DQ ,
Joel Brown, Sidney, 11
Heat 2
1st, 39.860,
Darrel Branz, York, 11
2nd, 40.151,
Nathan Wenzlick, Chase County, 11
3rd, 40.915,
Brent Knust, Boone Central, 11
4th, 41.264,
Kyle Hauschild, Ashland-Greenwood, 12
5th, 41.346,
Johnathan Harder, Broken Bow, 12
6th, 41.466,
Michael Shada, Wahoo, 12
41.741,
Mark Welch, Fairbury, 11
43.448,
Andrew Ford, Ainsworth, 9
Heat 3
1st, 39.625,
Brandon Harrington, Grand Island Northwest, 10
2nd, 40.385,
Adam Soles, Ainsworth, 11
3rd, 40.756,
Micah Smith, Chadron, 12
4th, 41.003,
Brady Smith, Lexington, 11
5th, 41.203,
Larry Barringer, Fairbury, 11
6th, 42.220,
Matt Colgrove, Plattsmouth, 11
43.160,
Stephen Brogan, West Point, 11
DNS ,
Cody Gregory, Waverly, 12
1st, 39.652, Nathan Carlson, Central City,12
2nd, 40.443, Darrel Branz, York,11
3rd, 40.463, Jordon Folkers, Gothenburg,11
4th, 40.599, Eric Hotovy, Gretna,12
5th, 40.623, Aaron Brandt, Bishop Neumann,9
6th, 40.672, Brandon Harrington, Grand Island Northwest,10
40.758, Nathan Wenzlick, Chase County,11
40.772, Adam Soles, Ainsworth,11
Heat 1
1st, 22.820,
Andrew Pearson, Seward, 12
2nd, 22.910,
Zach Dice, Platteview, 11
3rd, 22.920,
Eric Meyer, Logan View, 9
4th, 22.950,
Brendan Liess, McCook, 9
5th, 23.080,
Matt Glassnapp, Conestoga, 10
6th, 23.410,
Jake Saulsbury, Lexington, 11
23.510,
Jason Krohn, Boone Central, 11
23.710,
Brad Keller, Ainsworth, 10
Heat 2
1st, 22.410,
Nate Ortegren, Gretna, 11
2nd, 22.790,
Jeff Neujahr, Gothenburg, 12
3rd, 23.140,
Antony Ritton, Auburn, 10
4th, 23.360,
Scott Seyler, Grand Island Northwest, 11
5th, 23.480,
Mark Hotovy, Mount Michael Benedictine, 12
6th, 23.530,
Bryant Meadows, York, 9
23.580,
Mitch Ostgren, Holdrege, 10
23.880,
Matt Setzer, Beatrice, 10
Heat 3
1st, 23.050,
Matt Luettel, Mount Michael Benedictine, 12
2nd, 23.110,
Nick Oberle, O'Neill, 12
3rd, 23.140,
Zach Adams, Sidney, 12
4th, 23.480,
Aaron Schulz, Holdrege, 10
5th, 23.550,
Marcus Miller, Beatrice, 11
6th, 23.620,
Nick Reigle, Madison, 12
23.800,
Zach Leffler, West Point, 11
DQ ,
Phil Dickerson, Chadron, 12
1st, 22.733, Andrew Pearson, Seward,12
2nd, 22.754, Matt Glassnapp, Conestoga,10
3rd, 22.757, Jeff Neujahr, Gothenburg,12
4th, 22.943, Zach Dice, Platteview,11
5th, 23.066, Brendan Liess, McCook,9
6th, 23.087, Nate Ortegren, Gretna,11
23.181, Matt Luettel, Mount Michael Benedictine,12
23.304, Eric Meyer, Logan View,9
Section Results
Section #1
3:29.547, Elkhorn
3:29.933, Aurora
3:30.690, Pierce
3:30.790, Seward
3:33.108, Mount Michael Benedictine
3:33.833, Ashland-Greenwood
3:35.271, Omaha Skutt Catholic
3:37.694, Ainsworth
Section #2
3:23.985, Gothenburg
3:24.119, Crete
3:25.031, McCook
3:25.783, Beatrice
3:28.980, York
3:29.362, Alliance
3:29.800, Lexington
3:30.607, Holdrege
Final Results
1st, 3:23.985, Gothenburg
Matt Hilderbrand, 11, Jordon Folkers, 11, Blake Houchin, 12, Jeff Neujahr, 12
2nd, 3:24.119, Crete
Matt Hollman, 12, Justin Taylor, 12, Lukas Hansmeyer, 12, Jake Reiss, 12
3rd, 3:25.031, McCook
Derek Ruppert, 10, Brendan Liess, 9, Krae Dutoit, 12, Ben Klug, 12
4th, 3:25.783, Beatrice
Brett Schuster, 11, Matt Setzer, 10, Marcus Miller, 11, Jordan Gould, 11
5th, 3:28.980, York
Darrel Branz, 11, Derrick Fairbanks, 11, Adam Teniente, 9, Scott Hannon, 12
6th, 3:29.362, Alliance
Matt Mockerman, 12, Omar Pena, 11, Eric Grant, 11, Jess Wimmer, 11
3:29.547, Elkhorn
3:29.800, Lexington
3:29.933, Aurora
3:30.607, Holdrege
3:30.690, Pierce
3:30.790, Seward
3:33.108, Mount Michael Benedictine
3:33.833, Ashland-Greenwood
3:35.271, Omaha Skutt Catholic
3:37.694, Ainsworth