This page last updated - 5/20/2006 6:20:01 PM
Updated reports will be made as corrections/changes are made. If this page does not update in your web browser, you may need to RELOAD or REFRESH the page.
3200 METER RELAY
3200 METER RUN
800 METER RUN
400 METER RELAY
100 METER HIGH HURDLES PRELIMINARY
100 METER HIGH HURDLES
100 METER DASH PRELIMINARY
100 METER DASH
400 METER DASH PRELIMINARY
400 METER DASH
1600 METER RUN
300 METER LOW HURDLES PRELIMINARY
300 METER LOW HURDLES
200 METER DASH PRELIMINARY
200 METER DASH
1600 METER RELAY
1st, 17' 3", DeAndra Renter, Scribner-Snyder,12
2nd, 17' 2-3/4", Lauren Tonniges, Osceola,12
3rd, 16' 10", Heather Wills, Medicine Valley,11
4th, 16' 6-1/4", Emmalena Kelly, Falls City Sacred Heart,11
5th, 16' 4-3/4", Emily Hinze, Nebraska Lutheran,12
6th, 16' 3-1/4", Sarah Korb, Lynch,12
16' 1", Belinda Wright, North Loup-Scotia,12
16' 0-1/4", Tessa Wietfeld, Leigh,12
15' 9-3/4", Amber Hansel, Meridian,9
15' 8-1/2", LeAnn Maline, Wallace,11
15' 6-3/4", Erika Rumbeck, Amherst,12
15' 6", Jenny Lockmon, Giltner,11
15' 2-3/4", J Ezarah Williams, Heartland Lutheran,10
15' 1-3/4", Erin Monheiser, Potter-Dix,10
15' 0-1/4", Elizabeth Willis, St. Mary's,12
14' 11", Amanda Johnson, Overton,10
14' 10-3/4", Jaci Swett, Wheeler Central,11
14' 10-1/4", Holly Olmer, Leigh,10
14' 10", Rebekah Magill, Arnold,11
14' 7-1/2", Shelby Beaudette, Bancroft-Rosalie,9
14' 4-3/4", Elizabeth Cerny, Bancroft-Rosalie,11
14' 4", Allana Tomlinson, Mullen,10
13' 11-1/2", Marcee Keslar, Hyannis,12
1st, 44' 11", Samantha Musil, Pawnee City,12
2nd, 39' 2-3/4", Tessa Thiel, Sterling,12
3rd, 38' 4-3/4", Olivia Grigg, Silver Lake,10
4th, 38' 3", Julie Davis, Palmer,11
5th, 37' 9-1/2", Brittany Hoins, Bruning-Davenport,11
6th, 37' 8-1/4", Kylie Gabriel, Loomis,10
37' 5-1/2", Kate Jungck, Hay Springs,12
36' 4-1/2", Megan Sheffield, Stapleton,12
35' 9-1/2", Katelynn Micek, Shelby,12
35' 8-3/4", Karla Heimes, Wynot,12
35' 7-1/2", Meka Melvin, McPherson County,10
35' 2-1/2", Bailey Soucie, Cambridge,9
34' 6", Jenny Koelzer, Falls City Sacred Heart,12
33' 2-3/4", Britney Zeller, Elwood,11
33' 1-1/4", Laura Franzluebbers, Dodge,12
32' 8-1/4", Sara Gipfert, Potter-Dix,12
32' 7-1/2", Katlyn Donovan, Greeley-Wolbach,11
32' 4-1/4", Ruth Christensen, Maxwell,12
32' 1-1/2", Tiffany Malone, Stuart,12
32' 1", Allison Mattox, Nebraska Lutheran,11
30' 11-1/4", Amber Johnson, Stuart,10
30' 5-3/4", Marie Roberts, Sargent,12
30' 2-1/2", Lisa Oberhauser, Lindsay Holy Family,11
28' 6-1/4", Sarah Wieseler, Wynot,10
1st, 35' 8-1/4", Erica Waggoner, Alma,10
2nd, 35' 2-3/4", Sara Kampschnieder, Dodge,12
3rd, 35' 1", Tessa Wietfeld, Leigh,12
4th, 34' 10", Heather Wills, Medicine Valley,11
5th, 34' 6-1/2", Natalee Slingsby, Ansley,11
6th, 34' 4-1/2", Amber Hansel, Meridian,9
34' 3-3/4", Angela Glaser, Spalding/Spalding Academy,12
33' 7-3/4", LeAnn Maline, Wallace,11
32' 11-1/4", Allycia Myers, Anselmo-Merna,9
32' 11-1/4", Lauren Tonniges, Osceola,12
32' 10-3/4", Lindsey Augustin, Shelby,12
32' 8-1/4", J Ezarah Williams, Heartland Lutheran,10
32' 6", Eva Benson, Overton,10
32' 5-1/4", Elizabeth Cerny, Bancroft-Rosalie,11
32' 3", Lexi Heiting, Hay Springs,11
32' 2-1/2", Denisa Larreau, Arnold,11
32' 2", Jordan Broady, Johnson-Brock,9
32' 2", Abbey Schueth, Ewing,9
32' 0", Elizabeth Willis, St. Mary's,12
31' 9-1/4", Courtney Bremer, Crawford,11
31' 8-3/4", Arielle Brinkman, Shickley,11
31' 5-3/4", Halee Wilken, Bloomfield,12
1st, 5' 3", Jacey Schultheiss, Eustis-Farnam,9
2nd, 5' 2", Hilary Klingelhoefer, Amherst,11
3rd, 5' 0", Heather Haack, Potter-Dix,11
4th, 5' 0", Kimberly Faimon, Lawrence-Nelson,12
Tie 5th, 5' 0", Lisa Faimon, Hitchcock County,10
Tie 5th, 5' 0", Jami Dvorak, Stuart,11
Tie 5th, 5' 0", Macie Kuker, Falls City Sacred Heart,9
5' 0", Kiane Alberts, Wauneta-Palisade,12
4' 10", Talia Miller, McPherson County,11
4' 10", Brandie Hermes, Potter-Dix,9
4' 10", Lexi Heiting, Hay Springs,11
4' 10", Brianne Johnson, St. Edward,12
4' 10", Paige Frauendorfer, Humphrey,9
4' 10", K.T. Salberg, Sterling,11
4' 10", Brittany Rosberg, Wausa,10
4' 10", Julie Nelson, Bloomfield,10
4' 10", Kristy Schaaf, Stuart,10
4' 10", HaLee Hamilton, Thedford,12
4' 10", Victoria Jensen, McCool Junction,9
4' 8", Savannah Wakeley, Wausa,9
1st, 137' 4", Samantha Musil, Pawnee City,12
2nd, 116' 0", Bailey Soucie, Cambridge,9
3rd, 114' 4", Shelby Schultz, Cambridge,10
4th, 112' 8", Tessa Thiel, Sterling,12
5th, 109' 10", Kylie Hoefer, Pope John,12
6th, 109' 7", Anna Zutavern, Sandhills,11
109' 4", Leslie Prelle, Kenesaw,11
108' 8", Morgan Smeal, Scribner-Snyder,11
107' 2", Jessika Lehmann, Eustis-Farnam,12
106' 6", Katlyn Donovan, Greeley-Wolbach,11
104' 6", Meka Melvin, McPherson County,10
101' 7", Julie Davis, Palmer,11
99' 10", Katelynn Micek, Shelby,12
97' 6", Morgan Knuppel, Bancroft-Rosalie,10
95' 5", Sarah Griffin, Crawford,11
94' 9", Abbey Breinig, Arapahoe,12
94' 4", Heather Hinz, Newcastle,12
92' 5", Desi Arends, Minatare,12
90' 11", Shelly Melton, Butte,11
89' 9", Stephanie Lindhorst, Lindsay Holy Family,11
87' 10", Megan Furgison, Greeley-Wolbach,11
86' 10", Ashley Hostert, Butte,10
1st, 10' 2", Jennifer Dannehl, Bertrand,10
2nd, 9' 10", Molly Underwood, McCool Junction,11
3rd, 9' 10", Morgan Hillyard, Falls City Sacred Heart,12
4th, 9' 6", Kalen Prentice, Arnold,11
5th, 9' 6", Christine Fisher, Medicine Valley,12
6th, 9' 0", Ashley Garner, Hitchcock County,9
9' 0", Reba Bierman, Arnold,12
9' 0", Halee Wilken, Bloomfield,12
8' 6", Laurette Beal, South Platte,10
8' 6", Channa Hess, McCool Junction,9
8' 6", Courtney Barnes, Bertrand,12
8' 6", Desirre' Younger, Bertrand,9
8' 0", Brooke Burgess, Pawnee City,10
8' 0", Rachel Uden, Kenesaw,11
8' 0", Kristen Allen, Bloomfield,9
8' 0", Justine Shermer, Wheeler Central,12
8' 0", Lisa Oberhauser, Lindsay Holy Family,11
1st, 9:46.763, Winside
Amber Aulner, 11, Michaela Staub, 10, Kristy Doffin, 11, Virginia Fleer, 10
2nd, 9:57.028, Arnold
Allison Rosentrater, 9, Vanessa Harvey, 11, Joelle Carlson, 12, Kalen Prentice, 11
3rd, 10:12.644, Eustis-Farnam
Kallie Craig, 9, Hilary Messersmith, 9, Katie Fagot, 9, Teran Alderman, 11
4th, 10:13.904, Humphrey St. Francis
Molly McPhillips, 9, Kim Foltz, 10, Jennifer Eisenmenger, 11, Michelle Veik, 12
5th, 10:15.370, Newcastle
Keisha Blatchford, 12, Julia Mohr, 9, Lisa Grosvenor, 10, Alyssa Olsen, 11
6th, 10:16.560, Clearwater
Allison Kester, 9, Megan Kester, 11, Cassandra Thiele, 12, Laura Sanne, 9
10:16.684, Freeman
10:16.836, Potter-Dix
10:17.000, Maywood
10:18.948, Wausa
10:24.672, Loup County
10:26.476, Red Cloud
10:33.078, Elba
10:33.384, Scribner-Snyder
10:37.142, Lawrence-Nelson
10:40.916, Newman Grove
1st, 11:24.921, Charity Miles, Thedford,11
2nd, 11:45.547, Erin Keitges, Allen,12
3rd, 12:03.508, Alicia Marteney, Pawnee City,11
4th, 12:31.498, Candiace Clark, McCool Junction,10
5th, 12:31.670, Lisa Grosvenor, Newcastle,10
6th, 12:34.196, Amber Aulner, Winside,11
12:35.282, Akacia Wentworth, Keya Paha County,11
12:46.238, Kelli Hoaglund, Brady,12
12:48.060, Tasha Miller, McPherson County,9
12:54.103, Molly Lux, Crawford,10
13:03.993, Heather Holman, Freeman,9
13:05.469, Anna Eberly, Red Cloud,10
13:09.029, Jennifer Eisenmenger, Humphrey St. Francis,11
13:10.043, Baylee Wolff, Potter-Dix,11
13:17.533, Heidi Hines, Verdigre,10
13:24.481, Amanda Preister, Humphrey,11
13:25.247, Kaelyn Kerwin, Cedar Bluffs,11
13:28.671, Megan Kester, Clearwater,11
13:32.813, Makenzie Street, Maxwell,9
13:33.527, Amanda Buehner, Eustis-Farnam,11
13:40.561, Madison Aten, Overton,11
13:47.021, Jamie Weverka, Arcadia,11
13:56.838, Nicollette Wolinski, Elba,10
14:07.024, Jami Shaw, Silver Lake,9
Section Results
Section #1
2:23.492, Katie Klein, Harvard,11
2:24.040, Sara Kampschnieder, Dodge,12
2:27.133, Sandra Welch, Potter-Dix,10
2:28.027, Alicia Marteney, Pawnee City,11
2:28.305, Angela Glaser, Spalding/Spalding Academy,12
2:29.295, Alyssa Bergman, Loomis,12
2:29.789, Kelsey Kuncl, Prague,12
2:31.007, Kelsey Randa, Verdigre,11
2:32.489, Emilie Bourret, Potter-Dix,11
2:34.225, Callista Bennett, Newman Grove,9
2:34.389, Autumn Dugan, Greeley-Wolbach,11
2:36.667, Jenna Schmidt, Shelby,11
Section #2
2:20.377, Hannah Connealy, Mullen,9
2:21.251, Paige Pollard, Newcastle,11
2:22.909, Virginia Fleer, Winside,10
2:23.949, Allison Rosentrater, Arnold,9
2:24.299, Kimberly Faimon, Lawrence-Nelson,12
2:24.679, Dena Wolken, Freeman,10
2:25.387, Margo McNutt, McPherson County,11
2:26.187, Laura Sanne, Clearwater,9
2:27.623, Brooke Koester, Maywood,9
2:28.177, Hilke Brandon, Alma,10
2:30.517, Brooke Harris, Wallace,10
2:30.813, Teran Alderman, Eustis-Farnam,11
Final Results
1st, 2:20.377, Hannah Connealy, Mullen,9
2nd, 2:21.251, Paige Pollard, Newcastle,11
3rd, 2:22.909, Virginia Fleer, Winside,10
4th, 2:23.492, Katie Klein, Harvard,11
5th, 2:23.949, Allison Rosentrater, Arnold,9
6th, 2:24.040, Sara Kampschnieder, Dodge,12
2:24.299, Kimberly Faimon, Lawrence-Nelson,12
2:24.679, Dena Wolken, Freeman,10
2:25.387, Margo McNutt, McPherson County,11
2:26.187, Laura Sanne, Clearwater,9
2:27.133, Sandra Welch, Potter-Dix,10
2:27.623, Brooke Koester, Maywood,9
2:28.027, Alicia Marteney, Pawnee City,11
2:28.177, Hilke Brandon, Alma,10
2:28.305, Angela Glaser, Spalding/Spalding Academy,12
2:29.295, Alyssa Bergman, Loomis,12
2:29.789, Kelsey Kuncl, Prague,12
2:30.517, Brooke Harris, Wallace,10
2:30.813, Teran Alderman, Eustis-Farnam,11
2:31.007, Kelsey Randa, Verdigre,11
2:32.489, Emilie Bourret, Potter-Dix,11
2:34.225, Callista Bennett, Newman Grove,9
2:34.389, Autumn Dugan, Greeley-Wolbach,11
2:36.667, Jenna Schmidt, Shelby,11
Section Results
Section #1
52.879, Loomis
53.453, Palmer
53.455, Hampton
53.547, Bruning-Davenport
54.247, Crawford
54.515, Kenesaw
55.497, Orchard
DQ , Wheeler Central
Section #2
50.660, Humphrey St. Francis
50.790, Ansley
51.770, Arnold
52.032, Freeman
52.324, Wauneta-Palisade
52.504, Medicine Valley
52.728, Allen
52.988, McCool Junction
Final Results
1st, 50.660, Humphrey St. Francis
Kendra Bender, 11, Kim Foltz, 10, Kelsi Foltz, 10, Kelli Wemhoff, 12
2nd, 50.790, Ansley
Shannon Beaumont, 10, Natalee Slingsby, 11, Whitney Slack, 11, Skylar Rohde, 10
3rd, 51.770, Arnold
Renee Porter, 12, Della Bowers, 12, Allison Rosentrater, 9, Kalen Prentice, 11
4th, 52.032, Freeman
Jasmine Hagemeier, 10, Megan Milke, 10, Kelsey Schuster, 9, Katie Schoen, 10
5th, 52.324, Wauneta-Palisade
Blair Dixon, 9, Betsy Anderjaska, 12, Stephanie Padilla, 12, Kiane Alberts, 12
6th, 52.504, Medicine Valley
Heather Wills, 11, Kyle-Lynn Hughes, 12, Courtney Fritsche, 11, Krysta Thompson, 10
52.728, Allen
52.879, Loomis
52.988, McCool Junction
53.453, Palmer
53.455, Hampton
53.547, Bruning-Davenport
54.247, Crawford
54.515, Kenesaw
55.497, Orchard
DQ , Wheeler Central
Heat 1
1st, 15.651,
Kendra Bender, Humphrey St. Francis, 11
2nd, 15.969,
Paige Pollard, Newcastle, 11
3rd, 16.167,
Hilary Klingelhoefer, Amherst, 11
4th, 16.471,
Kalin Snowden, Niobrara, 12
5th, 17.017,
Stephanie Hoyt, Clay Center, 9
6th, 17.653,
Angela Heesacker, Hay Springs, 11
18.581,
Savannah Wakeley, Wausa, 9
DNF ,
Jordane Choquette, Silver Lake, 12
Heat 2
1st, 15.347,
Taylor Tacha, Bertrand, 9
2nd, 16.475,
Natalee Slingsby, Ansley, 11
3rd, 16.503,
Belinda Wright, North Loup-Scotia, 12
4th, 17.145,
Kelsey Schuster, Freeman, 9
5th, 17.347,
Suzanne Wilson, Dundy County, 11
6th, 17.355,
Traci Sueper, Humphrey St. Francis, 11
17.443,
Jaci Kepler, Rock County, 11
17.739,
Cortney Sommerhalder, Johnson-Brock, 11
Heat 3
1st, 16.055,
Jenny Lockmon, Giltner, 11
2nd, 16.455,
Brooke Hollenbeck, Rock County, 12
3rd, 17.159,
Susan Rollman, Humphrey St. Francis, 9
4th, 17.179,
Samantha Cook, Potter-Dix, 10
5th, 17.325,
Bobbi Morse, Verdigre, 12
6th, 17.713,
Sheila Smith, Hampton, 10
17.795,
Courtney Pierson, Dundy County, 10
19.471,
Miranda Alberts, Cedar Bluffs, 9
1st, 15.734, Taylor Tacha, Bertrand,9
2nd, 15.968, Kendra Bender, Humphrey St. Francis,11
3rd, 16.062, Jenny Lockmon, Giltner,11
4th, 16.146, Hilary Klingelhoefer, Amherst,11
5th, 16.290, Paige Pollard, Newcastle,11
6th, 16.382, Brooke Hollenbeck, Rock County,12
16.858, Natalee Slingsby, Ansley,11
17.042, Kalin Snowden, Niobrara,12
Heat 1
1st, 12.708,
Kelli Wemhoff, Humphrey St. Francis, 12
2nd, 13.000,
Sarah Sullivan, Allen, 10
3rd, 13.154,
Arielle Brinkman, Shickley, 11
4th, 13.200,
Katrina Hunter, Nemaha Valley, 12
5th, 13.294,
Kiane Alberts, Wauneta-Palisade, 12
6th, 13.298,
DeAndra Renter, Scribner-Snyder, 12
13.508,
Allysa Zoucha, Bruning-Davenport, 11
13.690,
Denya Bell, Crawford, 9
Heat 2
1st, 12.814,
Blair Dixon, Wauneta-Palisade, 9
2nd, 12.910,
Katie Stansberry, Bancroft-Rosalie, 10
3rd, 13.128,
Hilary Klingelhoefer, Amherst, 11
4th, 13.136,
Jessica Trejo, Palmer, 9
5th, 13.270,
Kelsi Foltz, Humphrey St. Francis, 10
6th, 13.310,
Kelly Bush, Arcadia, 11
13.548,
Megan Bruhn, Leigh, 11
SCR ,
Krystal Nunnenkamp, Hampton, 10
Heat 3
1st, 12.567,
Skylar Rohde, Ansley, 10
2nd, 12.638,
Anne Kersenbrock, St. Mary's, 12
3rd, 13.241,
Kaylee King, Crawford, 10
4th, 13.293,
Erin Twibell, Orchard, 9
5th, 13.386,
Teeyl Ford, Cody-Kilgore, 10
6th, 13.597,
Kelsey Schuster, Freeman, 9
13.679,
Alexandra Weitzel, Overton, 12
13.689,
Renee Porter, Arnold, 12
1st, 12.871, Skylar Rohde, Ansley,10
2nd, 12.979, Katie Stansberry, Bancroft-Rosalie,10
3rd, 12.983, Anne Kersenbrock, St. Mary's,12
4th, 13.001, Blair Dixon, Wauneta-Palisade,9
5th, 13.119, Kelli Wemhoff, Humphrey St. Francis,12
6th, 13.221, Jessica Trejo, Palmer,9
13.439, Sarah Sullivan, Allen,10
13.521, Hilary Klingelhoefer, Amherst,11
Heat 1
1st, 59.670,
Jordane Choquette, Silver Lake, 12
2nd, 59.700,
Blair Dixon, Wauneta-Palisade, 9
3rd, 1:00.696,
Kelsey Randa, Verdigre, 11
4th, 1:01.112,
Katie Stansberry, Bancroft-Rosalie, 10
5th, 1:01.182,
Katie Klein, Harvard, 11
6th, 1:01.702,
Kim Foltz, Humphrey St. Francis, 10
1:01.808,
Vanessa Harvey, Arnold, 11
1:04.390,
Katie Swett, Wheeler Central, 9
Heat 2
1st, 59.801,
Hannah Connealy, Mullen, 9
2nd, 1:01.277,
Kendra Bender, Humphrey St. Francis, 11
3rd, 1:01.979,
Margo McNutt, McPherson County, 11
4th, 1:02.087,
Tara Meyer, Johnson-Brock, 11
5th, 1:02.649,
Kailey Hunhoff, Loomis, 10
6th, 1:03.149,
Kelsey Savage, Brady, 10
1:03.257,
Amber Hansel, Meridian, 9
1:03.867,
Shalane Darnall, Banner County, 10
Heat 3
1st, 59.634,
Anne Kersenbrock, St. Mary's, 12
2nd, 1:00.070,
Sarah Sullivan, Allen, 10
3rd, 1:00.692,
Taylor Tacha, Bertrand, 9
4th, 1:00.972,
Susan Rollman, Humphrey St. Francis, 9
5th, 1:04.002,
Kelly Bush, Arcadia, 11
6th, 1:04.058,
Jordyn Kuhnel, Osceola, 10
1:05.096,
Makayla Baumert, Scribner-Snyder, 10
1:05.554,
Aubrey Soester, Crawford, 10
1st, 59.285, Anne Kersenbrock, St. Mary's,12
2nd, 59.309, Blair Dixon, Wauneta-Palisade,9
3rd, 59.751, Jordane Choquette, Silver Lake,12
4th, 1:00.325, Sarah Sullivan, Allen,10
5th, 1:00.381, Susan Rollman, Humphrey St. Francis,9
6th, 1:00.891, Hannah Connealy, Mullen,9
1:01.755, Taylor Tacha, Bertrand,9
1:02.643, Kelsey Randa, Verdigre,11
1st, 5:09.619, Charity Miles, Thedford,11
2nd, 5:12.925, Virginia Fleer, Winside,10
3rd, 5:25.291, Laura Sanne, Clearwater,9
4th, 5:27.851, Alicia Marteney, Pawnee City,11
5th, 5:30.679, Erin Keitges, Allen,12
6th, 5:34.457, Kristi Bauer, Pleasanton,9
5:37.939, Molly Lux, Crawford,10
5:38.813, Baylee Wolff, Potter-Dix,11
5:42.215, Katie Fagot, Eustis-Farnam,9
5:43.075, Morgan Walgren, Osceola,10
5:44.253, Rebecca Cramer, Anselmo-Merna,10
5:45.505, Candiace Clark, McCool Junction,10
5:45.771, Anna Eberly, Red Cloud,10
5:47.717, Katherine Danehey, Red Cloud,10
5:47.963, Trysta Gruber, Loup County,12
5:48.535, Tasha Boon, Dundy County,11
5:50.367, Hillary Wills, Medicine Valley,11
5:50.437, Randi Miller, Chambers,9
5:50.631, Lacey McPhillips, Lindsay Holy Family,9
5:54.754, Audra Young, McCool Junction,10
5:56.420, Diane Brumbaugh, Elba,10
6:04.608, Kenzi Fowlkes, Newman Grove,9
6:12.788, Jayleen Lambert, Axtell,10
DNS , Dena Wolken, Freeman,10
Heat 1
1st, 45.754,
Jordane Choquette, Silver Lake, 12
2nd, 46.908,
Hilary Klingelhoefer, Amherst, 11
3rd, 48.204,
Amber Hansel, Meridian, 9
4th, 48.306,
Kalin Snowden, Niobrara, 12
5th, 48.688,
Stephanie Hoyt, Clay Center, 9
6th, 50.928,
Jennifer Dannehl, Bertrand, 10
51.458,
Katie Schoen, Freeman, 10
51.992,
Brooke Hansen, Dundy County, 9
Heat 2
1st, 45.521,
Kendra Bender, Humphrey St. Francis, 11
2nd, 45.915,
Paige Pollard, Newcastle, 11
3rd, 47.691,
Blair Dixon, Wauneta-Palisade, 9
4th, 48.737,
Claire Boyer, Mullen, 11
5th, 49.089,
Talia Miller, McPherson County, 11
6th, 49.885,
Shalynn Wallin, Newman Grove, 9
51.059,
Liz Ellicott, Sioux County, 9
51.381,
Sheila Smith, Hampton, 10
Heat 3
1st, 47.228,
Taylor Tacha, Bertrand, 9
2nd, 48.274,
Brooke Hollenbeck, Rock County, 12
3rd, 48.564,
Keisha Blatchford, Newcastle, 12
4th, 49.566,
Michelle Newman, Orchard, 11
5th, 49.776,
Belinda Wright, North Loup-Scotia, 12
6th, 49.980,
Abby Tranel, Hampton, 12
50.358,
Michelle Landgren, Wheeler Central, 11
51.750,
Laurette Beal, South Platte, 10
1st, 45.047, Jordane Choquette, Silver Lake,12
2nd, 46.341, Kendra Bender, Humphrey St. Francis,11
3rd, 46.893, Paige Pollard, Newcastle,11
4th, 47.563, Taylor Tacha, Bertrand,9
5th, 47.663, Blair Dixon, Wauneta-Palisade,9
6th, 47.683, Amber Hansel, Meridian,9
48.028, Hilary Klingelhoefer, Amherst,11
48.156, Brooke Hollenbeck, Rock County,12
Heat 1
1st, 26.218,
Anne Kersenbrock, St. Mary's, 12
2nd, 26.481,
Jessica Trejo, Palmer, 9
3rd, 26.685,
Katie Stansberry, Bancroft-Rosalie, 10
4th, 27.436,
Kelsey Randa, Verdigre, 11
5th, 27.560,
Krysta Thompson, Medicine Valley, 10
6th, 27.607,
Kelly Bush, Arcadia, 11
27.979,
DeAndra Renter, Scribner-Snyder, 12
Heat 2
1st, 25.964,
Skylar Rohde, Ansley, 10
2nd, 27.076,
Kaylee King, Crawford, 10
3rd, 27.120,
Katrina Hunter, Nemaha Valley, 12
4th, 27.414,
Kelsi Foltz, Humphrey St. Francis, 10
5th, 27.542,
Kiane Alberts, Wauneta-Palisade, 12
6th, 28.100,
Sara Musilek, Prague, 11
28.372,
Amanda Hansel, Meridian, 9
28.424,
Roka Streiff, McPherson County, 12
Heat 3
1st, 26.024,
Kelli Wemhoff, Humphrey St. Francis, 12
2nd, 26.728,
Sarah Sullivan, Allen, 10
3rd, 27.096,
Arielle Brinkman, Shickley, 11
4th, 27.374,
Kailey Hunhoff, Loomis, 10
5th, 27.396,
Tara Meyer, Johnson-Brock, 11
6th, 27.676,
Denya Bell, Crawford, 9
27.704,
Teeyl Ford, Cody-Kilgore, 10
28.536,
Lindsey English, Sumner-Eddyville-Miller, 9
1st, 26.373, Skylar Rohde, Ansley,10
2nd, 26.708, Kelli Wemhoff, Humphrey St. Francis,12
3rd, 26.980, Katie Stansberry, Bancroft-Rosalie,10
4th, 27.072, Anne Kersenbrock, St. Mary's,12
5th, 27.162, Sarah Sullivan, Allen,10
6th, 27.340, Jessica Trejo, Palmer,9
27.454, Arielle Brinkman, Shickley,11
27.801, Kaylee King, Crawford,10
Section Results
Section #1
4:16.245, St. Mary's
4:16.942, Crawford
4:17.341, Cambridge
4:17.403, Wheeler Central
4:21.117, Johnson-Brock
4:22.870, Cedar Rapids
4:24.538, Kenesaw
4:27.889, Prague
Section #2
4:05.229, Humphrey St. Francis
4:06.915, Arnold
4:10.355, Medicine Valley
4:10.483, Newcastle
4:13.982, McPherson County
4:15.862, Loomis
4:17.140, Bertrand
4:17.555, Pawnee City
Final Results
1st, 4:05.229, Humphrey St. Francis
Susan Rollman, 9, Kelli Wemhoff, 12, Kelsi Foltz, 10, Kim Foltz, 10
2nd, 4:06.915, Arnold
Vanessa Harvey, 11, Allison Rosentrater, 9, Joelle Carlson, 12, Kalen Prentice, 11
3rd, 4:10.355, Medicine Valley
Heather Wills, 11, Hillary Wills, 11, Lacy Bryant, 11, Krysta Thompson, 10
4th, 4:10.483, Newcastle
Keisha Blatchford, 12, Julia Mohr, 9, Heather Hinz, 12, Paige Pollard, 11
5th, 4:13.982, McPherson County
Margo McNutt, 11, Roka Streiff, 12, Taylor Lovitt, 11, Talia Miller, 11
6th, 4:15.862, Loomis
Deidre Bergman, 10, Brooke Rademaker, 10, Alyssa Bergman, 12, Kailey Hunhoff, 10
4:16.245, St. Mary's
4:16.942, Crawford
4:17.140, Bertrand
4:17.341, Cambridge
4:17.403, Wheeler Central
4:17.555, Pawnee City
4:21.117, Johnson-Brock
4:22.870, Cedar Rapids
4:24.538, Kenesaw
4:27.889, Prague