This page was last updated on November 17, 2015 at 5:08pm EST. REFRESH this page to see the most recent updates.
1. | Holdrege | 57.000 |
2. | Platteview | 56.000 |
3. | York | 55.000 |
4. | Northwest | 52.000 |
5. | Ord | 48.000 |
6. | Plattsmouth | 27.000 |
6. | Waverly | 27.000 |
8. | Gothenburg | 25.000 |
9. | Boone Central/Newman Grove | 22.330 |
10. | Wayne | 21.000 |
11. | Gretna | 20.000 |
11. | Minden | 20.000 |
13. | Aurora | 19.000 |
13. | Beatrice | 19.000 |
15. | Sidney | 16.500 |
16. | Norris | 16.000 |
16. | Pierce | 16.000 |
18. | Kearney Catholic | 15.500 |
19. | Mitchell | 12.000 |
20. | Seward | 10.000 |
20. | Wahoo | 10.000 |
22. | Omaha Mercy | 9.000 |
22. | Auburn | 9.000 |
24. | Elkhorn | 8.000 |
25. | Ralston | 7.000 |
26. | Omaha Roncalli Catholic/Duchesne Academy | 6.330 |
27. | Bennington | 6.000 |
27. | Scottsbluff | 6.000 |
29. | Omaha Skutt Catholic | 5.000 |
30. | Adams Central | 4.000 |
30. | Gering | 4.000 |
30. | Omaha Gross Catholic | 4.000 |
30. | Nebraska City | 4.000 |
30. | David City | 4.000 |
30. | Cozad | 4.000 |
36. | O'Neill | 3.000 |
36. | Columbus Scotus | 3.000 |
36. | Lexington | 3.000 |
36. | West Point-Beemer | 3.000 |
40. | Chadron | 2.000 |
40. | McCook | 2.000 |
42. | Columbus Lakeview | 1.000 |
42. | Ogallala | 1.000 |
44. | Fort Calhoun | 0.330 |
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Tianna Hausman 12 Beatrice 134-08.00 10 2 Anna Squiers 10 Kearney Catholic 128-07.00 8 3 Jordyn Stearns 11 York 128-04.00 6 4 Kathryn Grint 11 Ord 120-01.00 5 5 Jennifer Beans 10 Kearney Catholic 117-07.00 4 6 Bethany Wilson 12 Aurora 117-00.00 3 7 Jenna Macaitis 12 Omaha Gross Catholic 115-09.00 2 8 Anna Edet 12 Elkhorn 113-10.00 1 9 Marika Spencer 9 Columbus Scotus 113-09.00 10 Rebecca Riley 12 Gothenburg 109-10.00 11 Alexandra Lurz 12 Ogallala 109-08.00 12 Nichelle Stolzer 12 Platteview 107-09.00 13 Emma Coenen 12 Douglas County West 104-05.00 14 Sierra Betancur 12 Scottsbluff 101-06.00 15 Rachel McGill 12 Pierce 98-06.00 16 Shalene Richart 12 Pierce 97-08.00 17 Claire Thomas 10 Ashland-Greenwood 92-06.00 18 Brynn Ferguson 9 Elkhorn 85-06.00
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Tiani Reeves 12 Gothenburg 18-01.75 10 2 Kayla Bachle 11 Northwest 16-09.50 8 3 Kaitlyn Schmit 10 Omaha Roncalli Catholic/Duchesne Ac 16-09.50 6 4 Kylie Hammer 9 Wayne 16-09.00 5 5 Andrea Freiling 11 Nebraska City 16-05.00 4 6 Makeda Russ 11 Wahoo 16-03.50 3 7 Lauren Crockett 11 Wahoo 16-03.25 2 8 Jada Ruff 11 Gretna 16-00.00 1 9 Tiara Schmidt 11 McCook 15-11.50 10 Emalie Krabel 10 Adams Central 15-11.25 11 Jasmyn Brooks 12 Broken Bow 15-09.00 12 Shelby Bretschneider 11 Pierce 15-08.75 13 Brittney Vomacka 11 Omaha Gross Catholic 15-06.75 14 Vanessa Kalil 11 Omaha Roncalli Catholic/Duchesne Ac 15-06.00 15 Bailey Zarybnicky 11 Beatrice 15-03.50 16 Kristin McGonigal 12 Omaha Skutt Catholic 14-11.75 17 Allison Koehlmoos 12 Pierce 14-08.50 18 Kasey Wellmann 10 Gothenburg 14-07.25
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Celeena Holt 12 Holdrege 11-04.00 10 2 Margaret Gardner 12 Holdrege 10-08.00 8 3 Jacee Pfeifer 10 Holdrege 10-04.00 6 4 Keri Oswald 10 Aurora 10-04.00 5 5 Courtney Anderson 11 Adams Central 10-04.00 4 6 Mikayla Marvin 9 O'Neill 10-00.00 3 7 Miriam Calderon 10 Bennington 9-06.00 2 8 Taylor Petersen 11 Auburn 9-06.00 1 9 Tiersa Darley 10 Scottsbluff 9-06.00 10 Cayla Sorensen 12 Bennington 9-06.00 11T Elissa Slizoski 11 Boone Central/Newman Grove 9-00.00 11T Haiden Loop 9 McCook 9-00.00 13 Anna Baack 10 Seward 9-00.00 14T Jayme Commins 10 Ogallala 9-00.00 14T Morgan Schenck 10 Blair 9-00.00 16 Celine Dunlap 11 Boone Central/Newman Grove 9-00.00 17T Kahner-Mikel Woods 11 Syracuse 8-06.00 17T Marissa Harcrow 9 York 8-06.00 17T Meg Rieschick 9 Auburn 8-06.00 17T Erika Clark 12 Blair 8-06.00
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Tiani Reeves 12 Gothenburg 38-07.75 10 2 Shelby Bretschneider 11 Pierce 36-00.00 8 3 Haley Miller 9 Plattsmouth 35-11.00 6 4 Claire Gause 12 Ralston 35-04.25 5 5 Olivia Couch 9 David City 35-02.25 4 6 Hana Brock 9 Lexington 35-01.75 3 7 Brittney Vomacka 11 Omaha Gross Catholic 34-09.25 2 8 Bailey Zarybnicky 11 Beatrice 34-07.75 1 9 Lauren Crockett 11 Wahoo 34-07.75 10 Lauren Riley 9 York 34-03.50 11 Mercedes Isaacson-Cover 11 Elkhorn 33-04.25 12 Gabrielle Diamond 10 Bennington 33-01.75 13 Karli Hale 10 Holdrege 33-00.50 14 Katie Harnack 9 Blair 32-05.75 15 Madison Squiers 11 Kearney Catholic 32-05.50 16 Gracie Stienike 9 Gothenburg 32-02.25 17 Taylor Weddle 11 West Point-Beemer 31-03.50 18 Shayne Coleman 9 McCook 31-02.00
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Kenzie Kulm 12 Platteview 41-06.50 10 2 Jordyn Stearns 11 York 41-06.50 8 3 Kathryn Grint 11 Ord 41-06.50 6 4 Shayla Scanlan 12 Plattsmouth 41-05.75 5 5 Anna Edet 12 Elkhorn 41-05.50 4 6 Marika Spencer 9 Columbus Scotus 41-03.00 3 7 Tiara Schmidt 11 McCook 40-01.00 2 8 Morgan Iverson 10 Columbus Lakeview 38-09.50 1 9 Nichelle Stolzer 12 Platteview 38-00.50 10 Ashley Petr 11 Adams Central 37-01.25 11 Sarah Riekenberg 11 Beatrice 36-06.75 12 Shelby Schnitzler 12 Central City 36-00.75 13 Rebecca Stewart 11 Minden 35-06.25 14 Madelyn Vogel 11 Gothenburg 35-06.25 15 Lauren Kamphaus 10 Seward 35-02.50 16 Emily Rochford 10 Douglas County West 35-00.75 17 Tierra Hall 12 Omaha Mercy 34-03.75 18 Alexandra Lurz 12 Ogallala 33-08.50
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Shalena Brown 12 Norris 5-06.00 10 2 Jaci Brahmer 11 Pierce 5-05.00 8 3 Danica Meierhenry 11 Norris 5-04.00 6 4 Josephine Madsen 12 Minden 5-03.00 5 5 Kennedy Berreckman 9 Cozad 5-02.00 4 6T Savanna Rosenbaum 12 Sidney 5-02.00 2.5 6T Paige Hervert 12 Kearney Catholic 5-02.00 2.5 8T Catherine Weeder 12 Boone Central/Newman Grove 5-00.00 0.33 8T Hanna Lazure 10 Fort Calhoun 5-00.00 0.33 8T Kaitlyn Schmit 10 Omaha Roncalli Catholic/Duchesne Ac 5-00.00 0.33 11 Maya Frazier 10 Elkhorn 5-00.00 12 Cassady Sunderman 10 Gretna 5-00.00 13 Shelby Bretschneider 11 Pierce 5-00.00 14 Madison Reed 11 Milford 4-10.00 15T Kendall Schroer 12 Ogallala 4-10.00 15T Taylor Petersen 11 Auburn 4-10.00 15T Claire Gause 12 Ralston 4-10.00 -- Autumn Penberthy 10 Douglas County West NM -- McKeltie Imus 10 Gering NM
========================================================================================== School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading -1.0 M/S SW) 1 Plattsmouth 9:34.82 1 10 Autumn Graham, 10, #224; Lauren Mitteis, 11, #226; Jacinda Davis, 10, #222; April Graham, 11, #223 2 Northwest 9:37.38 1 8 Rylee Bahe, 11, #161; Megan Billington, 12, #162; Sierra Holliday, 10, #163; Madison Bahe, 10, #160 3 Aurora 9:43.76 1 6 Emily Standage, 10, #23; Jonna Bart, 10, #17; Kennedy Krejdl, 9, #20; Adyson Narber, 10, #21 4 Ord 9:52.19 1 5 Morgan Alexander, 11, #197; Zoe Ritz, 10, #205; Andrea Carson, 10, #199; Katherine Lansman, 12, #203 5 Gering 9:55.66 1 4 Victoria Schwartz, 9, #103; Rebekah Rawlings, 10, #101; Lauren Shaul, 11, #104; Kali Rimington, 12, #102 6 Bennington 9:59.44 1 3 Gabrielle Diamond, 10, #32; Kendra Heddens, 11, #34; Allison Connor, 11, #31; Madelyn Hunke, 10, #35 7 Seward 10:04.43 1 2 Angel Roth, 12, #248; Anna Schulz, 11, #249; Natalie Sloup, 9, #251; Alex George, 11, #244 8 Ogallala 10:06.30 1 1 Jayme Commins, 10, #172; Katie Ellard, 10, #174; Kelsey Crymble, 12, #173; Drew Gieschen, 9, #176 9 Boone Central/Newman Grove 10:10.22 1 Taylor Starman, 11, #53; Bailey Reigle, 10, #49; Ashlynn Baker, 11, #44; Catherine Weeder, 12, #54 10 Omaha Skutt Catholic 10:10.82 1 Kaelie Lenz, 12, #193; Kelli Zavadil, 9, #196; Abbey Lenz, 11, #192; Sydney Reeves, 9, #195 11 York 10:15.78 1 Dacia Stuhr, 12, #293; Emma Grenfell, 11, #284; Tayte Hansen, 10, #285; Julia Lee, 9, #289 12 Sidney 10:21.90 1 Charlie Brockhaus, 9, #255; Julia Evertson, 9, #256; Kara Birner, 9, #254; Chantal Riggs, 9, #259 13 Alliance 10:24.78 1 KayLee McDonald, 9, #7; Hanna Swanson, 12, #10; Madison Stark, 9, #9; Kelsey Adamson, 11, #5 14 Columbus Scotus 10:26.61 1 Carly Fehringer, 12, #64; Sarah Schumacher, 11, #70; Ashley Foreman, 10, #65; Kaylee Tonniges, 10, #72 15 Broken Bow 10:31.06 1 Jennifer Hilera Montejo, 9, #56; Shelbee Lemburg, 11, #58; Krisha Scott, 12, #59; Alli Kirkpatrick, 10, #57 16 Gretna 10:52.98 1 Jamie Goblirsch, 12, #115; Ashley Husing, 10, #116; Samantha Coufal, 12, #113; Emily Romano, 10, #118
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +0.9 M/S NW) 1 Erin Lee 11 York 10:51.96 1 10 2 Megan Billington 12 Northwest 10:56.10 1 8 3 Mazie Larsen 9 Gretna 11:30.80 1 6 4 Celeste Cardona 10 Mitchell 11:30.84 1 5 5 Whitney Riesen 10 Scottsbluff 11:33.95 1 4 6 Autumn Graham 10 Plattsmouth 11:41.13 1 3 7 Madyson Hamling 9 Holdrege 11:43.55 1 2 8 Taylor Muncie 12 Scottsbluff 11:43.68 1 1 9 Jessica Gilbert 12 Platteview 11:52.41 1 10 Jonna Bart 10 Aurora 11:53.39 1 11 Murphy Sears 11 Crete 12:01.32 1 12 Renata Valquier-Chavez 11 Elkhorn 12:04.78 1 13 Zoe Ritz 10 Ord 12:06.24 1 14 Allison Connor 11 Bennington 12:07.38 1 15 Julia Lee 9 York 12:23.53 1 16 Whitney Applegate 10 Cozad 12:25.90 1 17 Angel Roth 12 Seward 12:26.37 1 18 Hayley Wagner 12 Plattsmouth 12:35.35 1 19 Kaylee Tonniges 10 Columbus Scotus 12:47.03 1 20 Christina Soto-Stopak 10 Boone Central/Newman Grove 12:52.67 1 21 Lainey Larsen 11 Falls City 12:52.97 1 22 Marta Pulfer 10 Wayne 13:06.86 1 23 Abigail Wilkins 11 Elkhorn 13:19.68 1 -- Christiana Sewell 11 Plattsmouth DNS 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading -0.2 M/S SW) 1 Megan Gillen 10 Platteview 2:23.16 1 2 Jacinda Davis 10 Plattsmouth 2:24.75 1 3 Kendra Heddens 11 Bennington 2:25.34 1 4 Madison Bahe 10 Northwest 2:26.12 1 5 Emily Jacobs 9 McCook 2:26.44 1 6 Anna Schulz 11 Seward 2:27.18 1 7 Taylor Starman 11 Boone Central/Newman Grove 2:27.77 1 8 Abbey Lenz 11 Omaha Skutt Catholic 2:27.83 1 9 Hailey Pollard 12 Ashland-Greenwood 2:30.64 1 10 Madelyn Hunke 10 Bennington 2:31.96 1 11 Sarah Schumacher 11 Columbus Scotus 2:35.56 1 12 Kelsey Boyer 10 Wayne 2:38.51 1 Section #2 (wind reading +0.8 M/S NW) 1 Erin Lee 11 York 2:15.61 2 2 Michaela Jones 9 Beatrice 2:19.77 2 3 Preslie Allen 11 Sidney 2:19.79 2 4 Jori Peters 9 Mitchell 2:20.84 2 5 Katherine Lansman 12 Ord 2:21.92 2 6 McKayla Roberts 12 Omaha Mercy 2:22.73 2 7 Baylee Barnett 9 Holdrege 2:24.00 2 8 Kennedy Krejdl 9 Aurora 2:24.69 2 9 Rachel Kort 10 Adams Central 2:25.18 2 10 Rylee Bahe 11 Northwest 2:25.20 2 11 Kayla Weyers 9 Gothenburg 2:26.14 2 12 April Graham 11 Plattsmouth 2:30.96 2 ============================================================================================ Name Grade School Final H# Points ============================================================================================ Finals 1 Erin Lee 11 York 2:15.61 2 10 2 Michaela Jones 9 Beatrice 2:19.77 2 8 3 Preslie Allen 11 Sidney 2:19.79 2 6 4 Jori Peters 9 Mitchell 2:20.84 2 5 5 Katherine Lansman 12 Ord 2:21.92 2 4 6 McKayla Roberts 12 Omaha Mercy 2:22.73 2 3 7 Megan Gillen 10 Platteview 2:23.16 1 2 8 Baylee Barnett 9 Holdrege 2:24.00 2 1 9 Kennedy Krejdl 9 Aurora 2:24.69 2 10 Jacinda Davis 10 Plattsmouth 2:24.75 1 11 Rachel Kort 10 Adams Central 2:25.18 2 12 Rylee Bahe 11 Northwest 2:25.20 2 13 Kendra Heddens 11 Bennington 2:25.34 1 14 Madison Bahe 10 Northwest 2:26.12 1 15 Kayla Weyers 9 Gothenburg 2:26.14 2 16 Emily Jacobs 9 McCook 2:26.44 1 17 Anna Schulz 11 Seward 2:27.18 1 18 Taylor Starman 11 Boone Central/Newman Grove 2:27.77 1 19 Abbey Lenz 11 Omaha Skutt Catholic 2:27.83 1 20 Hailey Pollard 12 Ashland-Greenwood 2:30.64 1 21 April Graham 11 Plattsmouth 2:30.96 2 22 Madelyn Hunke 10 Bennington 2:31.96 1 23 Sarah Schumacher 11 Columbus Scotus 2:35.56 1 24 Kelsey Boyer 10 Wayne 2:38.51 1
========================================================================================== School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +0.7 M/S N) 1 Wayne 50.64 1 Rachel Rauner, 12, #279; Kylie Hammer, 9, #276; Tarah Stegemann, 11, #280; Cassandra Heier, 12, #277 2 Wahoo 50.88 1 Shelby Milliken, 11, #269; Makeda Russ, 11, #270; Mallory Lindstrom, 10, #268; Brianna Brabec, 9, #266 3 Elkhorn 51.10 1 Paige Renner, 10, #93; Josie Kroger, 10, #89; Brandi Mountain, 12, #92; Alicia Mountain, 12, #91 4 Scottsbluff 51.11 1 Kyra Willats, 12, #241; Avery Krentz, 10, #236; Shanell Primes, 11, #239; Taylor Noe, 9, #238 5 Gretna 51.49 1 Amanda Young, 11, #122; Jada Ruff, 11, #119; Kelsey Skokan, 12, #120; Aurora Gissler, 9, #114 6 Platteview 51.76 1 Kassandra Marker, 11, #218; Colby Duvel, 11, #213; Macy L. Meyer, 10, #219; Emily Ervin, 12, #214 7 Omaha Mercy 51.85 1 Megan Brichacek, 12, #181; McKayla Roberts, 12, #186; Heather Helms, 10, #184; Emma Duman, 12, #182 -- Pierce DNF 1 Casey Sutherland, 11, #211; Jaci Brahmer, 11, #206; Allison Koehlmoos, 12, #208; Sidney Zimmerer, 9, #212 Section #2 (wind reading +1.5 M/S N) 1 Waverly 49.23 2 Emily Clarke, 10, #271; Ashley Cook, 11, #272; Mckenna Hoy, 11, #274; Taryn Goodban, 10, #273 2 Holdrege 50.56 2 Elizabeth Bauman, 12, #125; Jacee Pfeifer, 10, #130; Alexandra Alber, 11, #123; Celeena Holt, 12, #129 3 Northwest 51.00 2 Treaunna Hughes, 9, #164; Kayla Bachle, 11, #159; Mikaela Keene, 12, #165; Karsen Sears, 9, #168 4 Sidney 51.05 2 Abigail Heller, 11, #257; Kelly Von seggern, 10, #262; Gabrielle Addleman, 12, #252; Sara Von Seggern, 12, #263 5 Crete 51.33 2 Mallory Combs, 11, #76; MacKinsey Schmidt, 10, #78; Abigail Allen, 10, #75; Tayler Doremus, 12, #77 6 Mitchell 51.54 2 Aspen Reifschneider, 12, #154; Celeste Cardona, 10, #152; Olivia Armstrong, 9, #151; Jori Peters, 9, #153 7 Minden 51.79 2 Matty Hoskins, 10, #147; Josephine Madsen, 12, #148; Samantha Clapper, 10, #146; Addison Woodward, 12, #150 -- Seward DQ 2 Mika Brees, 10, #243; Rylee Opfer, 9, #247; Madison Sloup, 12, #250; Jensyn Myers, 11, #246 ============================================================================================ School Final H# Points ============================================================================================ Finals 1 Waverly 49.23 10 2 Holdrege 50.56 8 3 Wayne 50.64 6 4 Wahoo 50.88 5 5 Northwest 51.00 4 6 Sidney 51.05 3 7 Elkhorn 51.10 2 8 Scottsbluff 51.11 1 9 Crete 51.33 10 Gretna 51.49 11 Mitchell 51.54 12 Platteview 51.76 13 Minden 51.79 14 Omaha Mercy 51.85 -- Seward DQ Violation 22 -- Pierce DNF
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.0 M/S W) 1 Kayla Bachle 11 Northwest 15.60 1 Q 2 Aurora Gutshall 9 O'Neill 16.40 1 3 Gabrielle Addleman 12 Sidney 16.85 1 4 Tayler Doremus 12 Crete 16.88 1 5 Maggy Rieschick 11 Auburn 17.04 1 6 Callie Opbroek 12 Kearney Catholic 17.07 1 7 Sidney Zimmerer 9 Pierce 17.31 1 8 Reegon Cast 9 York 17.66 1 Heat #2 (wind reading +0.5 M/S NE) 1 Sheldon Beierman 11 Boone Central/Newman Grove 15.28 2 Q 2 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 15.69 2 q 3 Lauren Tamayo 9 Ralston 15.96 2 q 4 Tori Beran 12 Ord 16.39 2 5 Josephine Madsen 12 Minden 16.53 2 6 Madison Reiber 11 Alliance 17.22 2 7 Elizabeth Lange 12 Elkhorn 17.26 2 8 Kyra Willats 12 Scottsbluff 17.27 2 Heat #3 (wind reading +1.0 M/S N) 1 Ashley Cook 11 Waverly 15.53 3 Q 2 Madison Hasz 12 Omaha Skutt Catholic 15.72 3 q 3 Amanda Hansen 11 West Point-Beemer 15.76 3 q 4 Emily Micek 10 Kearney Catholic 16.38 3 q 5 Mikayla Nienaber 11 Columbus Scotus 16.39 3 6 Elissa Slizoski 11 Boone Central/Newman Grove 16.69 3 7 Claire Gause 12 Ralston 16.90 3 8 Lauren Franzen 9 Elkhorn 17.15 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Sheldon Beierman 11 Boone Central/Newman Grove 15.28 2 Q 1 Ashley Cook 11 Waverly 15.53 3 Q 1 Kayla Bachle 11 Northwest 15.60 1 Q 2 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 15.69 2 q 2 Madison Hasz 12 Omaha Skutt Catholic 15.72 3 q 3 Amanda Hansen 11 West Point-Beemer 15.76 3 q 3 Lauren Tamayo 9 Ralston 15.96 2 q 4 Emily Micek 10 Kearney Catholic 16.38 3 q 4 Tori Beran 12 Ord 16.39 2 5 Mikayla Nienaber 11 Columbus Scotus 16.39 3 2 Aurora Gutshall 9 O'Neill 16.40 1 5 Josephine Madsen 12 Minden 16.53 2 6 Elissa Slizoski 11 Boone Central/Newman Grove 16.69 3 3 Gabrielle Addleman 12 Sidney 16.85 1 4 Tayler Doremus 12 Crete 16.88 1 7 Claire Gause 12 Ralston 16.90 3 5 Maggy Rieschick 11 Auburn 17.04 1 6 Callie Opbroek 12 Kearney Catholic 17.07 1 8 Lauren Franzen 9 Elkhorn 17.15 3 6 Madison Reiber 11 Alliance 17.22 2 7 Elizabeth Lange 12 Elkhorn 17.26 2 8 Kyra Willats 12 Scottsbluff 17.27 2 7 Sidney Zimmerer 9 Pierce 17.31 1 8 Reegon Cast 9 York 17.66 1 CLASS B GIRLS 100M HURDLES FINAL -- START LIST (Saturday at 12:00 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Lauren Tamayo 9 Ralston 3rd/15.96 231 1 2 Madison Hasz 12 Omaha Skutt Catholic 2nd/15.72 191 1 3 Kayla Bachle 11 Northwest 1st/15.60 159 1 4 Sheldon Beierman 11 Boone Central/Newman Grove 1st/15.28 45 1 5 Ashley Cook 11 Waverly 1st/15.53 272 1 6 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 2nd/15.69 125 1 7 Amanda Hansen 11 West Point-Beemer 3rd/15.76 281 1 8 Emily Micek 10 Kearney Catholic 4th/16.38 135 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.4 M/S NW) 1 Kayla Bachle 11 Northwest 15.13 1 10 2 Sheldon Beierman 11 Boone Central/Newman Grove 15.28 1 8 3 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 15.32 1 6 4 Madison Hasz 12 Omaha Skutt Catholic 15.56 1 5 5 Ashley Cook 11 Waverly 15.58 1 4 6 Amanda Hansen 11 West Point-Beemer 15.85 1 3 7 Lauren Tamayo 9 Ralston 15.97 1 2 8 Emily Micek 10 Kearney Catholic 16.16 1 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.8 M/S NW) 1 Addison Woodward 12 Minden 12.57 1 Q 2 Madison Gilg 11 Gothenburg 12.82 1 3 Josie Kroger 10 Elkhorn 12.84 1 4 Casey Sutherland 11 Pierce 12.97 1 5 Karsen Sears 9 Northwest 12.98 1 6 Emily Ervin 12 Platteview 13.19 1 7 Jada Ruff 11 Gretna 13.21 1 8 Kelly Von seggern 10 Sidney 13.31 1 Heat #2 (wind reading +1.6 M/S NW) 1 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 12.53 2 Q 2 Mckenna Hoy 11 Waverly 12.63 2 q 3 Kelsey Gansebom 12 Bennington 12.80 2 q 4 Shanell Primes 11 Scottsbluff 12.88 2 5 Mallory Combs 11 Crete 13.02 2 6 Paige Hervert 12 Kearney Catholic 13.07 2 7 Andrea Freiling 11 Nebraska City 13.08 2 8 Gabrielle Addleman 12 Sidney 13.10 2 Heat #3 (wind reading +1.7 M/S N) 1 Mackenzie Zach 12 Platteview 12.30 3 Q 2 Mika Brees 10 Seward 12.57 3 q 3 Rachel Rauner 12 Wayne 12.67 3 q 4 Taryn Goodban 10 Waverly 12.76 3 q 5 Mackenzie Carlson 12 Fort Calhoun 12.91 3 6 Makeda Russ 11 Wahoo 13.11 3 7 Ashlynn Schmaderer 9 Kearney Catholic 13.15 3 8 Jessica Lahm 11 Columbus Scotus 13.38 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Mackenzie Zach 12 Platteview 12.30 3 Q 1 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 12.53 2 Q 2 Mika Brees 10 Seward 12.57 3 q 1 Addison Woodward 12 Minden 12.57 1 Q 2 Mckenna Hoy 11 Waverly 12.63 2 q 3 Rachel Rauner 12 Wayne 12.67 3 q 4 Taryn Goodban 10 Waverly 12.76 3 q 3 Kelsey Gansebom 12 Bennington 12.80 2 q 2 Madison Gilg 11 Gothenburg 12.82 1 3 Josie Kroger 10 Elkhorn 12.84 1 4 Shanell Primes 11 Scottsbluff 12.88 2 5 Mackenzie Carlson 12 Fort Calhoun 12.91 3 4 Casey Sutherland 11 Pierce 12.97 1 5 Karsen Sears 9 Northwest 12.98 1 5 Mallory Combs 11 Crete 13.02 2 6 Paige Hervert 12 Kearney Catholic 13.07 2 7 Andrea Freiling 11 Nebraska City 13.08 2 8 Gabrielle Addleman 12 Sidney 13.10 2 6 Makeda Russ 11 Wahoo 13.11 3 7 Ashlynn Schmaderer 9 Kearney Catholic 13.15 3 6 Emily Ervin 12 Platteview 13.19 1 7 Jada Ruff 11 Gretna 13.21 1 8 Kelly Von seggern 10 Sidney 13.31 1 8 Jessica Lahm 11 Columbus Scotus 13.38 3 CLASS B GIRLS 100M DASH FINAL -- START LIST (Saturday at 12:30 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Taryn Goodban 10 Waverly 4th/12.76 273 1 2 Mckenna Hoy 11 Waverly 2nd/12.63 274 1 3 Mika Brees 10 Seward 2nd/12.57 243 1 4 Mackenzie Zach 12 Platteview 1st/12.30 221 1 5 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 1st/12.53 125 1 6 Addison Woodward 12 Minden 1st/12.57 150 1 7 Rachel Rauner 12 Wayne 3rd/12.67 279 1 8 Kelsey Gansebom 12 Bennington 3rd/12.80 33 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +2.7 M/S N) 1 Mackenzie Zach 12 Platteview 12.43 1 10 2 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 12.61 1 8 3 Addison Woodward 12 Minden 12.74 1 6 4 Mika Brees 10 Seward 12.80 1 5 5 Rachel Rauner 12 Wayne 12.808 1 4 6 Mckenna Hoy 11 Waverly 12.810 1 3 7 Taryn Goodban 10 Waverly 12.90 1 2 8 Kelsey Gansebom 12 Bennington 13.10 1 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.2 M/S W) 1 Amanda Young 11 Gretna 58.00 1 Q 2 McKayla Roberts 12 Omaha Mercy 58.44 1 q 3 Katherine Lansman 12 Ord 1:00.16 1 q 4 Rebekah Rawlings 10 Gering 1:00.39 1 5 Jenny Kadavy 10 York 1:00.46 1 6 Bailey Zarybnicky 11 Beatrice 1:00.88 1 7 Jacee Pfeifer 10 Holdrege 1:01.56 1 8 Hailey Pollard 12 Ashland-Greenwood 1:02.33 1 Heat #2 (wind reading +1.7 M/S N) 1 Mackenzie Zach 12 Platteview 57.28 2 Q 2 Jori Peters 9 Mitchell 59.70 2 q 3 Catherine Weeder 12 Boone Central/Newman Grove 59.97 2 q 4 Shannen Jennings 12 Blair 1:01.48 2 5 Mika Brees 10 Seward 1:02.11 2 6 Shelbee Lemburg 11 Broken Bow 1:02.37 2 7 Genessa Schilz 11 Sidney 1:02.38 2 8 Emily Standage 10 Aurora 1:02.60 2 Heat #3 (wind reading +1.3 M/S N) 1 Addison Woodward 12 Minden 59.96 3 Q 2 Preslie Allen 11 Sidney 1:00.14 3 q 3 Hannah Warner 9 Fort Calhoun 1:00.17 3 4 Andie Geiken 10 Gothenburg 1:01.31 3 5 Jessica Lahm 11 Columbus Scotus 1:02.27 3 6 Sophia Kirwan 9 Blair 1:02.46 3 7 Mickenzie Brennan 12 Alliance 1:03.15 3 8 Bailey Reigle 10 Boone Central/Newman Grove 1:04.28 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Mackenzie Zach 12 Platteview 57.28 2 Q 1 Amanda Young 11 Gretna 58.00 1 Q 2 McKayla Roberts 12 Omaha Mercy 58.44 1 q 2 Jori Peters 9 Mitchell 59.70 2 q 1 Addison Woodward 12 Minden 59.96 3 Q 3 Catherine Weeder 12 Boone Central/Newman Grove 59.97 2 q 2 Preslie Allen 11 Sidney 1:00.14 3 q 3 Katherine Lansman 12 Ord 1:00.16 1 q 3 Hannah Warner 9 Fort Calhoun 1:00.17 3 4 Rebekah Rawlings 10 Gering 1:00.39 1 5 Jenny Kadavy 10 York 1:00.46 1 6 Bailey Zarybnicky 11 Beatrice 1:00.88 1 4 Andie Geiken 10 Gothenburg 1:01.31 3 4 Shannen Jennings 12 Blair 1:01.48 2 7 Jacee Pfeifer 10 Holdrege 1:01.56 1 5 Mika Brees 10 Seward 1:02.11 2 5 Jessica Lahm 11 Columbus Scotus 1:02.27 3 8 Hailey Pollard 12 Ashland-Greenwood 1:02.33 1 6 Shelbee Lemburg 11 Broken Bow 1:02.37 2 7 Genessa Schilz 11 Sidney 1:02.38 2 6 Sophia Kirwan 9 Blair 1:02.46 3 8 Emily Standage 10 Aurora 1:02.60 2 7 Mickenzie Brennan 12 Alliance 1:03.15 3 8 Bailey Reigle 10 Boone Central/Newman Grove 1:04.28 3 CLASS B GIRLS 400M DASH FINAL -- START LIST (Saturday at 12:55 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Preslie Allen 11 Sidney 2nd/1:00.14 253 1 2 Addison Woodward 12 Minden 1st/59.96 150 1 3 McKayla Roberts 12 Omaha Mercy 2nd/58.44 186 1 4 Mackenzie Zach 12 Platteview 1st/57.28 221 1 5 Amanda Young 11 Gretna 1st/58.00 122 1 6 Jori Peters 9 Mitchell 2nd/59.70 153 1 7 Catherine Weeder 12 Boone Central/Newman Grove 3rd/59.97 54 1 8 Katherine Lansman 12 Ord 3rd/1:00.16 203 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +1.5 M/S NW) 1 Mackenzie Zach 12 Platteview 57.90 1 10 2 Amanda Young 11 Gretna 58.98 1 8 3 McKayla Roberts 12 Omaha Mercy 59.91 1 6 4 Catherine Weeder 12 Boone Central/Newman Grove 1:00.12 1 5 5 Katherine Lansman 12 Ord 1:00.34 1 4 6 Preslie Allen 11 Sidney 1:00.65 1 3 7 Jori Peters 9 Mitchell 1:00.99 1 2 8 Addison Woodward 12 Minden 1:01.96 1 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +1.7 M/S N) 1 Erin Lee 11 York 5:04.07 1 10 2 Megan Billington 12 Northwest 5:10.99 1 8 3 Megan Gillen 10 Platteview 5:17.06 1 6 4 Jonna Bart 10 Aurora 5:21.29 1 5 5 Mazie Larsen 9 Gretna 5:22.00 1 4 6 Autumn Graham 10 Plattsmouth 5:22.29 1 3 7 Baylee Barnett 9 Holdrege 5:25.24 1 2 8 Renata Valquier-Chavez 11 Elkhorn 5:25.29 1 1 9 Morgan Alexander 11 Ord 5:25.61 1 10 Drew Gieschen 9 Ogallala 5:26.83 1 11 Shayleigh James 11 Scottsbluff 5:27.17 1 12 Murphy Sears 11 Crete 5:28.79 1 13 Celeste Cardona 10 Mitchell 5:29.16 1 14 Whitney Riesen 10 Scottsbluff 5:29.43 1 15 Madyson Hamling 9 Holdrege 5:29.91 1 16 Ashlynn Baker 11 Boone Central/Newman Grove 5:36.79 1 17 Allison Connor 11 Bennington 5:37.18 1 18 Taylor Muncie 12 Scottsbluff 5:37.48 1 19 Jamison Theye 9 Beatrice 5:38.46 1 20 Kelli Zavadil 9 Omaha Skutt Catholic 5:38.93 1 21 Lauren Mitteis 11 Plattsmouth 5:39.24 1 22 Emily Donnell 9 Aurora 5:49.28 1 23 Marta Pulfer 10 Wayne 5:58.36 1 24 Kendra Gonzalez 12 Boone Central/Newman Grove 6:08.02 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +1.4 M/S N) 1 Ashley Cook 11 Waverly 45.49 1 Q 2 Chandler Hageman 11 Chadron 47.71 1 q 3 Olivia Slizoski 12 Boone Central/Newman Grove 47.85 1 q 4 Sidney Zimmerer 9 Pierce 47.99 1 5 Michaela Stump 10 Northwest 49.28 1 6 Elizabeth Lange 12 Elkhorn 49.74 1 7 Madison Watson 10 Mitchell 49.80 1 8 Jensen Geisert 12 Ogallala 50.56 1 Heat #2 (wind reading +1.1 M/S NE) 1 Tori Beran 12 Ord 46.33 2 Q 2 Kayla Bachle 11 Northwest 46.64 2 q 3 Amanda Hansen 11 West Point-Beemer 48.69 2 4 Madison Hasz 12 Omaha Skutt Catholic 49.29 2 5 Rosa Garcia 9 Scottsbluff 49.35 2 6 Lauren Crockett 11 Wahoo 50.17 2 7 Colby Duvel 11 Platteview 50.38 2 8 Dana Dunbar 9 Chadron 51.31 2 Heat #3 (wind reading +0.8 M/S NW) 1 Maggy Rieschick 11 Auburn 46.22 3 Q 2 Sheldon Beierman 11 Boone Central/Newman Grove 46.79 3 q 3 Jordan Kuck 11 Ord 47.19 3 q 4 Nicole Phinney 11 Northwest 49.06 3 5 Kennedy Mogul 10 York 49.29 3 6 Karli Hale 10 Holdrege 50.04 3 7 Caley Barker 11 Omaha Skutt Catholic 50.22 3 8 Lauren Tamayo 9 Ralston 50.37 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Ashley Cook 11 Waverly 45.49 1 Q 1 Maggy Rieschick 11 Auburn 46.22 3 Q 1 Tori Beran 12 Ord 46.33 2 Q 2 Kayla Bachle 11 Northwest 46.64 2 q 2 Sheldon Beierman 11 Boone Central/Newman Grove 46.79 3 q 3 Jordan Kuck 11 Ord 47.19 3 q 2 Chandler Hageman 11 Chadron 47.71 1 q 3 Olivia Slizoski 12 Boone Central/Newman Grove 47.85 1 q 4 Sidney Zimmerer 9 Pierce 47.99 1 3 Amanda Hansen 11 West Point-Beemer 48.69 2 4 Nicole Phinney 11 Northwest 49.06 3 5 Michaela Stump 10 Northwest 49.28 1 4 Madison Hasz 12 Omaha Skutt Catholic 49.29 2 5 Kennedy Mogul 10 York 49.29 3 5 Rosa Garcia 9 Scottsbluff 49.35 2 6 Elizabeth Lange 12 Elkhorn 49.74 1 7 Madison Watson 10 Mitchell 49.80 1 6 Karli Hale 10 Holdrege 50.04 3 6 Lauren Crockett 11 Wahoo 50.17 2 7 Caley Barker 11 Omaha Skutt Catholic 50.22 3 8 Lauren Tamayo 9 Ralston 50.37 3 7 Colby Duvel 11 Platteview 50.38 2 8 Jensen Geisert 12 Ogallala 50.56 1 8 Dana Dunbar 9 Chadron 51.31 2 CLASS B GIRLS 300M HURDLES FINAL -- START LIST (Saturday at 2:55 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Chandler Hageman 11 Chadron 2nd/47.71 62 1 2 Sheldon Beierman 11 Boone Central/Newman Grove 2nd/46.79 45 1 3 Tori Beran 12 Ord 1st/46.33 198 1 4 Ashley Cook 11 Waverly 1st/45.49 272 1 5 Maggy Rieschick 11 Auburn 1st/46.22 15 1 6 Kayla Bachle 11 Northwest 2nd/46.64 159 1 7 Jordan Kuck 11 Ord 3rd/47.19 202 1 8 Olivia Slizoski 12 Boone Central/Newman Grove 3rd/47.85 51 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +1.2 M/S NW) 1 Tori Beran 12 Ord 45.30 1 10 2 Maggy Rieschick 11 Auburn 45.98 1 8 3 Kayla Bachle 11 Northwest 46.27 1 6 4 Sheldon Beierman 11 Boone Central/Newman Grove 46.80 1 5 5 Jordan Kuck 11 Ord 47.59 1 4 6 Ashley Cook 11 Waverly 48.19 1 3 7 Chandler Hageman 11 Chadron 48.38 1 2 8 Olivia Slizoski 12 Boone Central/Newman Grove 48.77 1 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.9 M/S N) 1 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 26.05 1 Q 2 Addison Woodward 12 Minden 26.15 1 q 3 Amanda Young 11 Gretna 26.44 1 q 4 Hannah Warner 9 Fort Calhoun 26.51 1 5 Emily Clarke 10 Waverly 26.62 1 6 Shannen Jennings 12 Blair 27.23 1 7 Kaitlyn Schmit 10 Omaha Roncalli Catholic/Duchesne Ac 27.31 1 8 Tarah Stegemann 11 Wayne 27.87 1 Heat #2 (wind reading +0.1 M/S E) 1 Mackenzie Zach 12 Platteview 25.40 2 Q 2 Rachel Rauner 12 Wayne 26.41 2 q 3 Mckenna Hoy 11 Waverly 26.46 2 4 Kelsey Gansebom 12 Bennington 26.67 2 5 Sara Von Seggern 12 Sidney 27.18 2 6 Andrea Freiling 11 Nebraska City 27.24 2 7 Jacee Pfeifer 10 Holdrege 27.80 2 8 Jessica Lahm 11 Columbus Scotus 28.16 2 Heat #3 (wind reading +1.2 M/S N) 1 Tiani Reeves 12 Gothenburg 25.93 3 Q 2 Mika Brees 10 Seward 26.20 3 q 3 Jenny Kadavy 10 York 26.31 3 q 4 Emily Ervin 12 Platteview 26.862 3 5 Casey Sutherland 11 Pierce 26.870 3 6 Taylor Noe 9 Scottsbluff 27.41 3 7 Kalie Horky 11 St. Paul 27.64 3 8 Grace Racek 9 Ord 27.67 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Mackenzie Zach 12 Platteview 25.40 2 Q 1 Tiani Reeves 12 Gothenburg 25.93 3 Q 1 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 26.05 1 Q 2 Addison Woodward 12 Minden 26.15 1 q 2 Mika Brees 10 Seward 26.20 3 q 3 Jenny Kadavy 10 York 26.31 3 q 2 Rachel Rauner 12 Wayne 26.41 2 q 3 Amanda Young 11 Gretna 26.44 1 q 3 Mckenna Hoy 11 Waverly 26.46 2 4 Hannah Warner 9 Fort Calhoun 26.51 1 5 Emily Clarke 10 Waverly 26.62 1 4 Kelsey Gansebom 12 Bennington 26.67 2 4 Emily Ervin 12 Platteview 26.862 3 5 Casey Sutherland 11 Pierce 26.870 3 5 Sara Von Seggern 12 Sidney 27.18 2 6 Shannen Jennings 12 Blair 27.23 1 6 Andrea Freiling 11 Nebraska City 27.24 2 7 Kaitlyn Schmit 10 Omaha Roncalli Catholic/Duchesne Ac 27.31 1 6 Taylor Noe 9 Scottsbluff 27.41 3 7 Kalie Horky 11 St. Paul 27.64 3 8 Grace Racek 9 Ord 27.67 3 7 Jacee Pfeifer 10 Holdrege 27.80 2 8 Tarah Stegemann 11 Wayne 27.87 1 8 Jessica Lahm 11 Columbus Scotus 28.16 2 CLASS B GIRLS 200M DASH FINAL -- START LIST (Saturday at 3:25 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Rachel Rauner 12 Wayne 2nd/26.41 279 1 2 Mika Brees 10 Seward 2nd/26.20 243 1 3 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 1st/26.05 125 1 4 Mackenzie Zach 12 Platteview 1st/25.40 221 1 5 Tiani Reeves 12 Gothenburg 1st/25.93 107 1 6 Addison Woodward 12 Minden 2nd/26.15 150 1 7 Jenny Kadavy 10 York 3rd/26.31 287 1 8 Amanda Young 11 Gretna 3rd/26.44 122 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.8 M/S NW) 1 Mackenzie Zach 12 Platteview 25.54 1 10 2 Addison Woodward 12 Minden 26.14 1 8 3 Elizabeth Bauman 12 Holdrege 26.15 1 6 4 Jenny Kadavy 10 York 26.40 1 5 5 Tiani Reeves 12 Gothenburg 26.43 1 4 6 Mika Brees 10 Seward 26.69 1 3 7 Rachel Rauner 12 Wayne 26.79 1 2 8 Amanda Young 11 Gretna 26.80 1 1
========================================================================================== School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 1 Platteview 4:01.66 1 Emily Ervin, 12, #214; Colby Duvel, 11, #213; Megan Gillen, 10, #216; Mackenzie Zach, 12, #221 2 Wayne 4:05.02 1 Kylie Hammer, 9, #276; Cassandra Heier, 12, #277; Tarah Stegemann, 11, #280; Rachel Rauner, 12, #279 3 Columbus Scotus 4:10.06 1 Grace Odbert, 9, #68; Sarah Schumacher, 11, #70; Megan Schumacher, 10, #69; Jessica Lahm, 11, #66 4 Blair 4:11.03 1 Shannen Jennings, 12, #41; Jayme Anderson, 10, #37; Olivia Frost, 10, #39; Sophia Kirwan, 9, #42 5 Omaha Mercy 4:11.37 1 Bridget Sayles, 12, #187; Allie Peterson, 11, #185; Emma Duman, 12, #182; McKayla Roberts, 12, #186 6 Kearney Catholic 4:11.42 1 Emily Laudenklos, 11, #133; Callie Opbroek, 12, #136; Katelyn Long, 10, #134; Ashlynn Schmaderer, 9, #137 7 Aurora 4:12.03 1 Adyson Narber, 10, #21; Emily Standage, 10, #23; Maggie Grosshans, 12, #19; Kennedy Krejdl, 9, #20 8 Auburn 4:12.58 1 Theresa Nichols, 9, #13; Meg Rieschick, 9, #16; Taylor Petersen, 11, #14; Maggy Rieschick, 11, #15 Section #2 1 Ord 3:58.41 2 Kenzie Drudik, 12, #200; Tori Beran, 12, #198; Jordan Kuck, 11, #202; Katherine Lansman, 12, #203 2 York 4:04.12 2 Jenny Kadavy, 10, #287; Dacia Stuhr, 12, #293; Lauren Riley, 9, #291; Erin Lee, 11, #288 3 Waverly 4:04.49 2 Emily Clarke, 10, #271; Taryn Goodban, 10, #273; Mckenna Hoy, 11, #274; Ashley Cook, 11, #272 4 Boone Central/Newman Grove 4:05.12 2 Catherine Weeder, 12, #54; Taylor Starman, 11, #53; Dana Pelster, 12, #48; Sheldon Beierman, 11, #45 5 Sidney 4:06.04 2 Natalie Radcliffe, 9, #258; Preslie Allen, 11, #253; Abigail Heller, 11, #257; Genessa Schilz, 11, #261 6 Gothenburg 4:08.30 2 Andie Geiken, 10, #105; Tiani Reeves, 12, #107; Kasey Wellmann, 10, #111; Kayla Weyers, 9, #112 7 Northwest 4:09.36 2 Taryn Mayfield, 9, #166; Madison Bahe, 10, #160; Megan Billington, 12, #162; Rylee Bahe, 11, #161 8 Mitchell 4:10.79 2 Madison Watson, 10, #155; Jori Peters, 9, #153; Olivia Armstrong, 9, #151; Celeste Cardona, 10, #152 ============================================================================================ School Final H# Points ============================================================================================ Finals 1 Ord 3:58.41 10 2 Platteview 4:01.66 8 3 York 4:04.12 6 4 Waverly 4:04.49 5 5 Wayne 4:05.02 4 6 Boone Central/Newman Grove 4:05.12 3 7 Sidney 4:06.04 2 8 Gothenburg 4:08.30 1 9 Northwest 4:09.36 10 Columbus Scotus 4:10.06 11 Mitchell 4:10.79 12 Blair 4:11.03 13 Omaha Mercy 4:11.37 14 Kearney Catholic 4:11.42 15 Aurora 4:12.03 16 Auburn 4:12.58