NSAA Home
2016 Class D2 Football Playoff Bracket
#1 Osceola (7-1), 45.0000 H
Thursday, Oct 27th 6:30 PM
#16 Sterling (2-6), 38.3750
 
#9 Friend (7-1), 42.5000
Thursday, Oct 27th 7:00 PM
@ Jug Brown Stadium
#8 Falls City Sacred Heart (7-1), 42.5000 H
 
#5 Bloomfield (7-1), 43.5000 H
Thursday, Oct 27th 6:15 PM
#12 Exeter-Milligan (5-3), 39.8750
 
#13 Mead (4-4), 39.6250
Thursday, Oct 27th 5:00 PM
#4 Lawrence-Nelson (7-1), 43.5000 H
 
#3 Humphrey St. Francis (7-1), 44.1250 H
Thursday, Oct 27th 6:00 PM
#14 Emerson-Hubbard (4-4), 38.6250
 
#11 Fullerton (6-2), 40.1250
Thursday, Oct 27th 6:00 PM
#6 Wynot (7-1), 43.1250 H
 
#7 Osmond (5-3), 42.6250 H
Thursday, Oct 27th 7:00 PM
#10 Randolph (5-3), 40.1250
 
#15 Allen (4-4), 38.3750
Thursday, Oct 27th 4:00 PM
@ Bruning
#2 BDS (8-0), 44.6250 H
 
#1 Twin Loup (8-0), 45.6250 H
Thursday, Oct 27th 3:00 PM
@ at Taylor
#16 Wauneta-Palisade (5-3), 38.6250
 
#9 Garden County (7-1), 41.2500
Thursday, Oct 27th 3:00 PM CT
#8 Sumner-Eddyville-Miller (6-2), 41.3750 H
 
#5 St. Mary's (7-1), 42.5000 H
Thursday, Oct 27th 2:30 PM
@ at O'Neill
#12 Eustis-Farnam (5-3), 39.8750
 
#13 Paxton (5-3), 39.5000
Thursday, Oct 27th 6:00 PM
#4 Blue Hill (7-1), 42.5000 H
 
#3 Loomis (8-0), 43.1250 H
Thursday, Oct 27th 5:00 PM
#14 North Central (3-5), 39.0000
 
#11 Ansley-Litchfield (4-4), 40.2500
Thursday, Oct 27th 7:00 PM CT
#6 Arapahoe (6-2), 42.0000 H
 
#7 Sandhills/Thedford (6-2), 41.3750 H
Thursday, Oct 27th 6:00 PM CT
@ at Dunning
#10 Giltner (4-4), 40.5000
 
#15 Crawford (4-4), 38.8750
Thursday, Oct 27th 6:00 PM MT
#2 Mullen (8-0), 44.3750 H
 
Osceola 67-30 H
Wednesday, Nov 2nd 4:00 PM
Falls City Sacred Heart 75-0
 
Bloomfield 62-8
Wednesday, Nov 2nd 5:00 PM
@ Lawrence
Lawrence-Nelson 50-14 H
 
Humphrey St. Francis 56-12 H
Wednesday, Nov 2nd 6:00 PM
Wynot 44-16
 
Randolph 28-14 H
Wednesday, Nov 2nd 6:00 PM
BDS 54-13
 
Twin Loup 46-14
Wednesday, Nov 2nd 4:00 PM MT
Garden County 54-35 H
 
St. Mary's 54-6
Wednesday, Nov 2nd 4:00 PM
Blue Hill 43-14 H
 
Loomis 42-34
Wednesday, Nov 2nd 6:00 PM
@ Litchfield
Ansley-Litchfield 58-26 H
 
Sandhills/Thedford 49-14
Wednesday, Nov 2nd 6:00 PM MT
Mullen 70-6 H
 
Falls City Sacred Heart 34-28
Tuesday, Nov 8th 4:00 PM
Bloomfield 50-20 H
 
Humphrey St. Francis 48-36
Tuesday, Nov 8th 6:00 PM
@ Shickley
BDS 70-30 H
 
Twin Loup 59-6 H
Tuesday, Nov 8th 5:00 PM
@ Sargent
Blue Hill 42-14
 
Ansley-Litchfield 65-20
Tuesday, Nov 8th 5:00 PM
@ Thedford
Sandhills/Thedford 34-26 H
 
Falls City Sacred Heart 46-12 H
Monday, Nov 14th 6:00 PM
@ Jug Brown Stadium
BDS 22-14
Falls City Sacred Heart (44-28)

CLASS D2 CHAMPION
Twin Loup 29-27 H
Monday, Nov 14th 6:00 PM
@ Sargent
Sandhills/Thedford 61-25
 
Falls City Sacred Heart 16-12 H
Monday, Nov 21st 10:15 AM
@ UNL - Memorial Stadium
Twin Loup 18-8