NSAA Boys Tennis Class B Seeded Players

#1 SINGLES
1. Mason Meier, Elkhorn South (23-0)
2. Jacob Weber, Gretna (32-3)
3. Haydn Muir, Elkhorn (22-6)
4. Samuel Coy, Lincoln Pius X (21-8)
5. Max Prochaska, Ralston (20-3)
6. Samuel McCaslin, Scottsbluff (21-11)
7. Jett Petit, Holdrege (20-11)
8. Taylor Satterfield, Beatrice (17-13)
9. Benjamin Willnerd, Grand Island Central Catholic (19-11)
10. Tanner Rowe, Lexington (13-7)
11. Douglas Jamal, Mount Michael Benedictine (16-14)
12. Avery Munson, North Platte (10-15)

#1 DOUBLES
1. Riley Warner/Joseph Burt, Lincoln Pius X (27-1)
2. Matthias Mattley/Zachary Weber, Gretna (31-4)
3. Benjamin Fink/Jonathan Fink, Elkhorn South (19-3)
4. Gavin Fox/Thomas Childers, Grand Island Central Catholic (28-5)
5. Spencer Anderson/Colten Cole, Holdrege (30-7)
6. Zachary Byar/Weston Behlen, Elkhorn (19-8)
7. Soren Mercer Smith/Braden Sindt, Scottsbluff (26-7)
8. Josh Schmidt/Matthew Bolas, Omaha Skutt Catholic (17-11)
9. Thomas Webster/Nathan Wilson, Omaha Gross Catholic (17-12)
10. Connor Beck/Shawn Callen, Ralston (11-10)
11. Bradyn Heiss/David Jinright, York (13-10)
12. Jacob Day/Vijay Menon, Omaha Brownell Talbot/Concordia (7-11)

#2 SINGLES
1. Joseph Dawson, Lincoln Pius X (27-1)
2. Noah Bernal, Gretna (34-2)
3. Smaran Marupudi, Elkhorn South (18-4)
4. Branton Flanders, North Platte (20-5)
5. Carson Hamik, Grand Island Central Catholic (21-10)
6. Wyatt Behlen, Elkhorn (15-5)
7. Charles Weed, Holdrege (20-6)
8. Alexander Hughes, Omaha Gross Catholic (23-6)
9. Jack Delperdang, Omaha Skutt Catholic (19-16)
10. Nathaniel Kiolbasa, Adams Central (9-7)
11. Henry Chacon-Ibarra, Lexington (12-8)
12. Samuel Knoll, McCook (18-14)

#2 DOUBLES
1. Jake Wilkinson/Brooks Scott, Lincoln Pius X (26-2)
2. Jack Kitson/Seth Fink, Elkhorn South (19-4)
3. Jayden Farias/Collin Toner, Grand Island Central Catholic (29-3)
4. Benjamin Rhodes/Evan Beran, Gretna (22-7)
5. Thomas Hunt/Nolan Sughroue, Adams Central (19-9)
6. Archer Kindopp/Joshua Melendy, Elkhorn (16-6)
7. Joshua Cauffman/Cole Lohoefener, North Platte (18-8)
8. Kobe Lo/Jonas Martin, Lexington (16-12)
9. Mason Wright/Dalton Mogul, York (14-11)
10. Adam Orr/Nicholas Orr, Mount Michael Benedictine (13-13)
11. Hunter Poling/Alex Wiese, Omaha Skutt Catholic (15-13)
12. Brennan Williams/Graden Johnson, Holdrege (12-11)