This page was last updated on May 25, 2017 at 8:52am CDT. REFRESH this page to see the most recent updates.
1. | Ogallala | 58.000 |
2. | Wahoo | 36.000 |
3. | Beatrice | 34.000 |
4. | Columbus Scotus | 32.500 |
5. | Elkhorn | 32.000 |
6. | McCook | 31.000 |
7. | Blair | 30.000 |
8. | York | 28.000 |
9. | Sidney | 26.000 |
10. | Bishop Neumann | 25.000 |
11. | Bennington | 23.000 |
12. | Norris | 22.000 |
12. | Boys Town | 22.000 |
14. | Gering | 21.000 |
15. | Gretna | 20.000 |
15. | Broken Bow | 20.000 |
17. | Hastings | 18.000 |
18. | Omaha Gross Catholic | 17.000 |
18. | Platteview | 17.000 |
20. | Aurora | 14.000 |
20. | Ashland-Greenwood | 14.000 |
22. | Holdrege | 13.000 |
22. | Crete | 13.000 |
24. | Seward | 12.000 |
25. | Milford | 11.000 |
25. | Minden | 11.000 |
27. | Gothenburg | 8.500 |
28. | Douglas County West | 8.000 |
28. | Chadron | 8.000 |
30. | Adams Central | 7.000 |
31. | Northwest | 6.000 |
32. | Boone Central/Newman Grove | 5.000 |
32. | Falls City | 5.000 |
34. | Omaha Skutt Catholic | 4.000 |
34. | Scottsbluff | 4.000 |
36. | Waverly | 2.000 |
36. | Ord | 2.000 |
38. | Wayne | 1.000 |
38. | West Point-Beemer | 1.000 |
38. | Fort Calhoun | 1.000 |
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Mayson Conner 11 York 6-09.00 10 2 Jakob Estrada 12 Ogallala 6-07.00 8 3 Charles Weed 11 Holdrege 6-06.00 6 4 Travis Reed 12 Norris 6-04.00 5 5 Noah Burghardt 11 Gretna 6-04.00 4 6 Brady Heiman 11 Platteview 6-04.00 3 7 Mitchell Porter 11 Sidney 6-04.00 2 8 Grayson McBride 12 Wayne 6-04.00 1 9 Ajack Waikur 10 Lexington 6-00.00 10T Reid Gates 12 Elkhorn 6-00.00 10T Braydan Waldner 11 Pierce 6-00.00 12 Aaron English 11 Elkhorn 6-00.00 13T Reid Jurgensmeier 12 Bishop Neumann 6-00.00 13T Conner McCracken 10 Scottsbluff 6-00.00 15T Koner Hogue 12 Falls City 5-10.00 15T Cayman DeBoer 11 Fairbury 5-10.00 15T Wyatt Liewer 11 O'Neill 5-10.00 15T Cody Nelson 11 Boone Central/Newman Grove 5-10.00 15T Riley Schilz 10 Gering 5-10.00 20 Payton Stein 11 Northwest 5-10.00
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Cameron Jurgens 11 Beatrice 59-02.25 10 2 Dalton Peters 12 Aurora 57-06.75 8 3 Brett Kitrell 12 Ashland-Greenwood 54-02.00 6 4 Tysen McDowell 12 Minden 52-08.00 5 5 Wade Blue 11 Gering 51-10.00 4 6 Evan Welsh 11 Bishop Neumann 51-08.25 3 7 Samuel Lindgren 12 Wahoo 50-01.50 2 8 Dalton Wagner 12 Boone Central/Newman Grove 50-01.00 1 9 Jessie Sullivan 11 Boone Central/Newman Grove 49-08.50 10 Benjamin Bauman 12 Falls City 49-03.25 11 Darrell Gross 10 McCook 49-03.00 12 Caleb Lefferdink 11 Syracuse 48-04.00 13 Justin Villars 12 Minden 48-02.00 14 Giovani Lopez 11 Omaha Gross Catholic 48-00.50 15 Isaac DeLosSantos 12 Scottsbluff 47-02.50 16 Alan Hagemann Jr. 11 Elkhorn 46-08.50 17 Masry Mapieu 11 York 45-05.00 18 Conner Wurdeman 12 Columbus Lakeview 42-06.25
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Josslyn Linse 11 Platteview 44-07.00 10 2 Spencer Hays 11 Douglas County West 44-01.50 8 3 Morgan Fawver 10 McCook 43-03.50 6 4 Marcus Fernandez 12 Chadron 43-01.25 5 5 Ryan Harrel 12 Omaha Skutt Catholic 42-08.75 4 6 Drake Burton 11 Milford 42-07.00 3 7 Reid Jurgensmeier 12 Bishop Neumann 42-04.50 2 8 Mitchell Porter 11 Sidney 41-10.75 1 9 Riley Schliep 11 Northwest 41-06.75 10 Grant Edgecombe 11 Minden 41-06.75 11 Grayson McBride 12 Wayne 41-06.25 12 Zane Murphy 11 Platteview 41-04.50 13 Cordell Cade 12 Boys Town 40-08.75 14 Zachary Nannen 12 Blair 40-05.00 15 Cody Rogers 9 Wayne 40-04.00 16 Brent Hirsch 12 Fairbury 39-06.00 17 Ajack Waikur 10 Lexington 39-00.75 18 Landon Kennedy 11 Norris 39-00.00
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Chase Berry 10 Seward 14-04.00 10 2 Tyce Hruza 10 Gothenburg 14-00.00 8 3 Drake Burton 11 Milford 14-00.00 6 4 Dalton Ryan 11 Blair 13-08.00 5 5 Zachery Muff 11 Crete 13-04.00 4 6 Nathanael Roberts 12 Gretna 13-00.00 3 7 Dalton Berry 12 Seward 13-00.00 2 8T Wyatt Hotz 10 Gothenburg 12-06.00 0.5 8T Chase Andresen 11 Columbus Scotus 12-06.00 0.5 10T Nolan Reynolds 12 Wayne 12-06.00 10T Kaden Dawe 12 Ord 12-06.00 12 Clayton Glendy 12 Broken Bow 12-06.00 13 Kolby Dean 9 O'Neill 12-00.00 14 Ryan Walker 12 Wahoo 12-00.00 -- Mitchell McWilliams 12 Syracuse NM -- Bret Walker 11 Wahoo NM -- Garrett Kirwan 11 Platteview NM -- Bryceton Trew 12 McCook NM -- Landon Wright 12 Adams Central NM -- Jack Hodge 10 Douglas County West NM
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Cameron Jurgens 11 Beatrice 183-04.00 10 2 Brett Kitrell 12 Ashland-Greenwood 177-03.00 8 3 Dalton Peters 12 Aurora 164-02.00 6 4 Zane Bender 12 Hastings 161-02.00 5 5 Jessie Sullivan 11 Boone Central/Newman Grove 153-08.00 4 6 Darrell Gross 10 McCook 150-08.00 3 7 Turner Scow 10 Scottsbluff 149-02.00 2 8 Samuel Lindgren 12 Wahoo 146-09.00 1 9 Jacob Nelson 10 Platteview 145-00.00 10 Jason Hahlbeck 12 O'Neill 140-01.00 11 Justin Villars 12 Minden 139-04.00 12 Benjamin Bauman 12 Falls City 133-09.00 13 Patrick Arnold 12 Gretna 131-05.00 14 Dalton Wagner 12 Boone Central/Newman Grove 128-08.00 15 Bryce Kitrell 9 Ashland-Greenwood 127-00.00 16 Patrick Hudson 11 Gothenburg 126-04.00 17 Lamonee Jackman Jr 11 Elkhorn 125-00.00 18 Alan Hagemann Jr. 11 Elkhorn 124-10.00
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Dylan Reynolds 12 Broken Bow 22-07.50 10 2 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 22-07.25 8 3 Alex Linneman 12 Sidney 22-03.50 6 4 Zayne Heckenlively 12 Falls City 21-01.75 5 5 Rhett Harms 12 Crete 21-00.50 4 6 Brendinh Sayaloune 12 Chadron 21-00.25 3 7 Drake Burton 11 Milford 20-11.75 2 8 Josslyn Linse 11 Platteview 20-11.00 1 9 Darion De La Garza 12 Crete 20-05.00 10 Ky-mani Bell 12 Boys Town 20-02.00 11 Maxwell Hahn 12 Hastings 19-11.00 12 Reid Jurgensmeier 12 Bishop Neumann 19-11.00 13 Morgan Fawver 10 McCook 19-05.75 14 Reid Gates 12 Elkhorn 19-02.75 15 Timothy Kaslon 12 Holdrege 18-07.50 16 Alexander Thramer 11 O'Neill 18-05.50 17 Ryan Harrel 12 Omaha Skutt Catholic 18-05.00 18 Grayson McBride 12 Wayne 17-11.50
========================================================================================== School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading -0.5 M/S E) 1 Ogallala 7:58.23 1 10 Jack Lindgren, 11, #218; Jeron Tuttle, 10, #223; Jaco Henning, 12, #217; Max Lindgren, 12, #219 2 Omaha Gross Catholic 8:03.67 1 8 Benjamin Larsen, 10, #225; Jackson Larsen, 11, #226; William Rice, 10, #228; Beau Larsen, 12, #224 3 Gretna 8:04.72 1 6 Jordan Lorenz, 12, #141; Michael Kathol, 12, #139; Carson Combs, 12, #134; Dylan Ellis, 12, #136 4 Hastings 8:10.31 1 5 Lukaas Simonson, 11, #150; Zane Bender, 12, #145; Nicholas Lewis, 11, #149; Seth Simonson, 11, #151 5 Elkhorn 8:15.82 1 4 Corey Witt, 10, #106; Jorge Atayde, 11, #96; Brayden Adams, 11, #95; Justin Karstetter, 11, #102 6 Holdrege 8:18.12 1 3 Zachary Hurlbert, 11, #152; Trevor Matousek, 11, #155; Zachary Reed, 9, #157; Tyler Peterson, 10, #156 7 Bishop Neumann 8:19.40 1 2 Luke Haberman, 12, #29; Taylen Pospisil, 9, #31; Ryan Dailey, 12, #27; Sean Dailey, 12, #28 8 Norris 8:19.64 1 1 Tyler Knudsen, 11, #192; Zachary VanBrocklin, 9, #199; Austin Barber, 12, #189; Dylan Lindstrom, 12, #193 9 Blair 8:25.97 1 Alec Wick, 12, #46; Evan Wick, 12, #47; Samuel Lueders, 9, #40; Evan Slominski, 10, #305 10 Boys Town 8:28.20 1 Josh Reed, 9, #62; Kevin Butler, 10, #54; Elias Langdon Dusoe, 12, #61; Jason Landin, 11, #60 11 McCook 8:28.73 1 Seth Chancellor, 12, #164; Cameryn Berry, 9, #163; Nolan Priebe, 12, #171; Joshua Huff, 11, #169 12 Sidney 8:30.36 1 Bret Jaggers, 11, #269; William Castner, 12, #267; Kaden Vowers, 11, #274; Benjamin Bashtovoi, 9, #266 13 Wahoo 8:30.38 1 Ryan Volin, 12, #283; Corby Brigham, 12, #277; Colin Grandgenett, 12, #279; Aaron Redding, 11, #282 14 Columbus Scotus 8:35.12 1 Elliott Thomazin, 10, #81; Nathan Donoghue, 11, #77; Nathan Ostdiek, 12, #80; Nathan Hiemer, 12, #78 15 Omaha Skutt Catholic 8:35.63 1 Noah Hennessey, 11, #232; Blake Manternach, 9, #304; Cole Mingo, 10, #234; Jack Witcofski, 10, #236 16 Waverly 8:38.82 1 Treyton Stovall, 9, #293; Dawson Schwarzenbach, 12, #292; Trent Weatherwax, 10, #294; Jakob Kemper, 12, #288
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +0.1 M/S E) 1 Luke Stuckey 11 York 9:39.66 1 10 2 Alec Wick 12 Blair 9:40.04 1 8 3 Evan Wick 12 Blair 9:45.22 1 6 4 Jackson Larsen 11 Omaha Gross Catholic 9:47.45 1 5 5 Xavier Arellano 11 Gering 9:53.09 1 4 6 Aidan Wheelock 10 Minden 9:56.90 1 3 7 Joshua Hergenreder 12 Scottsbluff 9:57.46 1 2 8 Jordan Lorenz 12 Gretna 9:57.53 1 1 9 Nick Carson 12 Mount Michael Benedictine 10:04.86 1 10 Nathan Ostdiek 12 Columbus Scotus 10:06.61 1 11 Nathan Harmon 11 Gretna 10:10.34 1 12 Cole Wagner 11 Plattsmouth 10:10.79 1 13 Logan Moravec 10 Gering 10:12.26 1 14 Joshua Starr 12 Norris 10:12.67 1 15 Yanni Vasquez-Garcia 9 Lexington 10:19.38 1 16 Kevin Rice 11 Omaha Skutt Catholic 10:22.38 1 17 Brayden Frerichs 11 Beatrice 10:23.13 1 18 Benjamin Springer 10 Aurora 10:23.29 1 19 Mitchell Fisher 12 Northwest 10:24.25 1 20 Gavin Klein 11 Holdrege 10:31.58 1 21 Christopher Casart 12 Plattsmouth 10:34.02 1 22 Andrew Correll 11 Gretna 10:38.37 1 23 Reed Davis 12 Boys Town 10:45.13 1 24 Colton Folkers 11 Fort Calhoun 11:00.54 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +0.9 M/S NW) 1 Beau Larsen 12 Omaha Gross Catholic 1:59.93 1 2 William Rice 10 Omaha Gross Catholic 2:00.36 1 3 Hunter Osentowski 12 Kearney Catholic 2:01.76 1 4 Luke Haberman 12 Bishop Neumann 2:01.93 1 5 Zane Bender 12 Hastings 2:02.57 1 6 Jason Landin 11 Boys Town 2:03.68 1 7 Jarod Ernesti 12 West Point-Beemer 2:05.31 1 8 Dylan Lindstrom 12 Norris 2:06.67 1 9 Lucas Lahr 10 Minden 2:08.13 1 10 Nathan Hiemer 12 Columbus Scotus 2:09.15 1 11 Rams Andindi 11 Crete 2:12.98 1 -- Benjamin Haggar 10 Fort Calhoun DNF 1 Section #2 (wind reading +1.3 M/S N) 1 Justin Karstetter 11 Elkhorn 1:56.37 2 2 Max Lindgren 12 Ogallala 1:56.82 2 3 Jaco Henning 12 Ogallala 1:57.57 2 4 Dylan Ellis 12 Gretna 1:57.60 2 5 Lukaas Simonson 11 Hastings 1:58.17 2 6 Jack Lindgren 11 Ogallala 1:58.70 2 7 Seth Simonson 11 Hastings 1:58.79 2 8 Trevor Matousek 11 Holdrege 1:59.60 2 9 Cameryn Berry 9 McCook 2:00.06 2 10 Trent Weatherwax 10 Waverly 2:03.02 2 11 Nathaniel Jennings 11 O'Neill 2:06.13 2 12 Montgomery Mumm 12 Raymond Central 2:09.98 2 ============================================================================================ Name Grade School Final H# Points ============================================================================================ Finals 1 Justin Karstetter 11 Elkhorn 1:56.37 2 10 2 Max Lindgren 12 Ogallala 1:56.82 2 8 3 Jaco Henning 12 Ogallala 1:57.57 2 6 4 Dylan Ellis 12 Gretna 1:57.60 2 5 5 Lukaas Simonson 11 Hastings 1:58.17 2 4 6 Jack Lindgren 11 Ogallala 1:58.70 2 3 7 Seth Simonson 11 Hastings 1:58.79 2 2 8 Trevor Matousek 11 Holdrege 1:59.60 2 1 9 Beau Larsen 12 Omaha Gross Catholic 1:59.93 1 10 Cameryn Berry 9 McCook 2:00.06 2 11 William Rice 10 Omaha Gross Catholic 2:00.36 1 12 Hunter Osentowski 12 Kearney Catholic 2:01.76 1 13 Luke Haberman 12 Bishop Neumann 2:01.93 1 14 Zane Bender 12 Hastings 2:02.57 1 15 Trent Weatherwax 10 Waverly 2:03.02 2 16 Jason Landin 11 Boys Town 2:03.68 1 17 Jarod Ernesti 12 West Point-Beemer 2:05.31 1 18 Nathaniel Jennings 11 O'Neill 2:06.13 2 19 Dylan Lindstrom 12 Norris 2:06.67 1 20 Lucas Lahr 10 Minden 2:08.13 1 21 Nathan Hiemer 12 Columbus Scotus 2:09.15 1 22 Montgomery Mumm 12 Raymond Central 2:09.98 2 23 Rams Andindi 11 Crete 2:12.98 1 -- Benjamin Haggar 10 Fort Calhoun DNF 1
========================================================================================== School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +0.6 M/S N) 1 Crete 44.40 1 Zachery Muff, 11, #91; Leroy Chao, 10, #88; Rhett Harms, 12, #90; Blake Sears, 11, #92 2 Minden 44.82 1 Chase Villars, 10, #183; Chase Smith, 12, #182; Jacob Chasek, 12, #177; Marshall Chasek, 10, #178 3 Gretna 44.90 1 Roger Mendoza, 10, #142; Bennett Lorenz, 10, #140; Noah Burghardt, 11, #133; Brandon Abbott, 11, #131 4 Pierce 45.13 1 Kalvin Watts, 10, #245; Collin Tinker, 11, #243; Carson Oestreich, 9, #240; Walker Raabe, 12, #241 6 Aurora 45.85 1 Cal Narber, 11, #12; Benjamin Johnson, 12, #10; Kaleb Moural, 9, #11; Cy Bullerman, 10, #9 7 Blair 45.87 1 Adam Brehm, 9, #37; Zachary Orton, 11, #43; Quincy Nichols, 10, #42; Tanner Hipnar, 11, #38 -- Bishop Neumann DQ 1 Jake Unger, 10, #32; Cade Welsh, 10, #35; Elijah Vedral, 10, #33; Peter Burke, 12, #26 -- Conestoga DNF 1 Patrick Conner, 11, #82; Mason Jensen, 10, #84; Seth Greenfield, 12, #83; Tyler Martin, 12, #85 Section #2 (wind reading +0.1 M/S NE) 1 Bennington 43.54 2 Wesley Matheny, 11, #24; Cody Liske, 12, #23; Mason Van Brunt, 11, #25; Karson Gansebom, 10, #21 2 Sidney 43.76 2 Derek Robb, 11, #272; Coby Haas, 11, #268; Christian Balandran, 10, #265; Alex Linneman, 12, #270 3 Norris 43.88 2 Marcus Thimm, 12, #198; Ashton Hausmann, 9, #190; Parker Williams, 12, #200; Brody Zabel, 12, #201 4 Beatrice 44.08 2 Andrew Mahoney, 9, #19; Kyle Leners, 12, #18; Zachary Thies, 11, #20; Dillon Damme, 11, #15 5 Ogallala 44.11 2 Jack Smith, 12, #222; Jakob Estrada, 12, #215; Logan Hammond, 12, #216; Jordan Orr, 11, #220 6 Boys Town 44.61 2 Dashawn Bates, 11, #52; Tijah Davis, 11, #57; Larry Graham, 11, #58; Jerrill Smith, 11, #63 -- Elkhorn DNF 2 Trey Sachs, 12, #104; Conor Penington, 12, #103; Ben Groves, 11, #99; Colton Wergin, 12, #105 -- McCook DNF 2 Corban Jernigan, 9, #170; Samuel Smith, 12, #173; Zachariah Schlager, 11, #172; Ethan Wilcox, 11, #175 ============================================================================================ School Final H# Points ============================================================================================ Finals 1 Bennington 43.54 2 10 2 Sidney 43.76 2 8 3 Norris 43.88 2 6 4 Beatrice 44.08 2 5 5 Ogallala 44.11 2 4 6 Crete 44.40 1 3 7 Boys Town 44.61 2 2 8 Minden 44.82 1 1 9 Gretna 44.90 1 10 Pierce 45.13 1 11 Aurora 45.85 1 12 Blair 45.87 1 -- Bishop Neumann DQ 1 Violation 22 -- Elkhorn DNF 2 -- McCook DNF 2 -- Conestoga DNF 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +1.9 M/S N) 1 Jonathan Flight 12 Wahoo 14.30 1 Q 2 Logan Hammond 12 Ogallala 15.20 1 q 3 Alexander Thramer 11 O'Neill 15.55 1 4 Korby Lee 12 Nebraska City 15.81 1 5 Austin Ryan 12 Fort Calhoun 15.91 1 6 Bryant Wilson 12 Alliance 16.10 1 7 Byron Moore 11 Gretna 16.16 1 8 Andrew Miller 12 Broken Bow 16.22 1 Heat #2 (wind reading +0.0 M/S E) 1 Tijah Davis 11 Boys Town 14.63 2 Q 2 Tanner Lierman 12 Northwest 15.18 2 q 3 Douglas Lamprecht 12 Wahoo 15.43 2 q 4 Joe Heglin 12 Omaha Skutt Catholic 15.66 2 5 Alexander Murray 10 Waverly 15.94 2 6 Zachery Muff 11 Crete 16.07 2 7 Devan Roth 10 Pierce 16.221 2 8 Dominic Nobiling 10 Chadron 16.227 2 Heat #3 (wind reading +0.5 M/S NE) 1 Noah Vedral 12 Bishop Neumann 15.22 3 Q 2 Darion De La Garza 12 Crete 15.40 3 q 3 Zachariah Schlager 11 McCook 15.48 3 q 4 Braxton Nunnenkamp 11 York 15.54 3 5 Marcus Fernandez 12 Chadron 15.56 3 6 Marshall Chasek 10 Minden 15.93 3 7 Nathaniel Kiolbasa 12 Adams Central 16.02 3 8 Wyatt Liewer 11 O'Neill 16.09 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Jonathan Flight 12 Wahoo 14.30 1 Q 1 Tijah Davis 11 Boys Town 14.63 2 Q 2 Tanner Lierman 12 Northwest 15.18 2 q 2 Logan Hammond 12 Ogallala 15.20 1 q 1 Noah Vedral 12 Bishop Neumann 15.22 3 Q 2 Darion De La Garza 12 Crete 15.40 3 q 3 Douglas Lamprecht 12 Wahoo 15.43 2 q 3 Zachariah Schlager 11 McCook 15.48 3 q 4 Braxton Nunnenkamp 11 York 15.54 3 3 Alexander Thramer 11 O'Neill 15.55 1 5 Marcus Fernandez 12 Chadron 15.56 3 4 Joe Heglin 12 Omaha Skutt Catholic 15.66 2 4 Korby Lee 12 Nebraska City 15.81 1 5 Austin Ryan 12 Fort Calhoun 15.91 1 6 Marshall Chasek 10 Minden 15.93 3 5 Alexander Murray 10 Waverly 15.94 2 7 Nathaniel Kiolbasa 12 Adams Central 16.02 3 6 Zachery Muff 11 Crete 16.07 2 8 Wyatt Liewer 11 O'Neill 16.09 3 6 Bryant Wilson 12 Alliance 16.10 1 7 Byron Moore 11 Gretna 16.16 1 8 Andrew Miller 12 Broken Bow 16.22 1 7 Devan Roth 10 Pierce 16.221 2 8 Dominic Nobiling 10 Chadron 16.227 2 CLASS B BOYS 110M HURDLES FINAL -- START LIST (Saturday at 12:15 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Douglas Lamprecht 12 Wahoo 3rd/15.43 280 1 2 Noah Vedral 12 Bishop Neumann 1st/15.22 34 1 3 Tanner Lierman 12 Northwest 2nd/15.18 204 1 4 Jonathan Flight 12 Wahoo 1st/14.30 278 1 5 Tijah Davis 11 Boys Town 1st/14.63 57 1 6 Logan Hammond 12 Ogallala 2nd/15.20 216 1 7 Darion De La Garza 12 Crete 2nd/15.40 89 1 8 Zachariah Schlager 11 McCook 3rd/15.48 172 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 1 Jonathan Flight 12 Wahoo 14.0 1 10 2 Tijah Davis 11 Boys Town 14.9 1 8 3 Zachariah Schlager 11 McCook 14.9 1 6 4 Douglas Lamprecht 12 Wahoo 15.0 1 5 5 Noah Vedral 12 Bishop Neumann 15.1 1 4 6 Logan Hammond 12 Ogallala 15.1 1 3 7 Tanner Lierman 12 Northwest 15.4 1 2 8 Darion De La Garza 12 Crete 15.4 1 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.7 M/S N) 1 Cody Liske 12 Bennington 11.03 1 Q 2 Chase Keller 12 Waverly 11.27 1 q 3 Ashton Hausmann 9 Norris 11.38 1 4 Collin Tinker 11 Pierce 11.41 1 5 Dashawn Bates 11 Boys Town 11.47 1 6 Jerrill Smith 11 Boys Town 11.50 1 7 Mason Jensen 10 Conestoga 11.55 1 8 Brendinh Sayaloune 12 Chadron 11.67 1 Heat #2 (wind reading -0.1 M/S SW) 1 Conor Penington 12 Elkhorn 10.91 2 Q 2 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 10.99 2 q 3 Dylan Reynolds 12 Broken Bow 11.04 2 q 4 Jake Unger 10 Bishop Neumann 11.22 2 q 5 Chase Smith 12 Minden 11.271 2 6 Brandon Abbott 11 Gretna 11.277 2 7 Walker Raabe 12 Pierce 11.45 2 8 Andrew Mahoney 9 Beatrice 11.72 2 Heat #3 (wind reading +0.3 M/S E) 1 Dillon Damme 11 Beatrice 11.07 3 Q 2 Ethan Lang 12 Adams Central 11.26 3 q 3 Christian Balandran 10 Sidney 11.29 3 4 Jonathan Flight 12 Wahoo 11.41 3 5 Tyler Martin 12 Conestoga 11.50 3 6 Jeremiah Delzer 10 Scottsbluff 11.52 3 7 Austin Gray 12 Waverly 11.58 3 -- Daveon Jones 11 Boys Town DNS 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Conor Penington 12 Elkhorn 10.91 2 Q 2 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 10.99 2 q 1 Cody Liske 12 Bennington 11.03 1 Q 3 Dylan Reynolds 12 Broken Bow 11.04 2 q 1 Dillon Damme 11 Beatrice 11.07 3 Q 4 Jake Unger 10 Bishop Neumann 11.22 2 q 2 Ethan Lang 12 Adams Central 11.26 3 q 2 Chase Keller 12 Waverly 11.27 1 q 5 Chase Smith 12 Minden 11.271 2 6 Brandon Abbott 11 Gretna 11.277 2 3 Christian Balandran 10 Sidney 11.29 3 3 Ashton Hausmann 9 Norris 11.38 1 4 Collin Tinker 11 Pierce 11.41 1 4 Jonathan Flight 12 Wahoo 11.41 3 7 Walker Raabe 12 Pierce 11.45 2 5 Dashawn Bates 11 Boys Town 11.47 1 5 Tyler Martin 12 Conestoga 11.50 3 6 Jerrill Smith 11 Boys Town 11.50 1 6 Jeremiah Delzer 10 Scottsbluff 11.52 3 7 Mason Jensen 10 Conestoga 11.55 1 7 Austin Gray 12 Waverly 11.58 3 8 Brendinh Sayaloune 12 Chadron 11.67 1 8 Andrew Mahoney 9 Beatrice 11.72 2 -- Daveon Jones 11 Boys Town DNS 3 CLASS B BOYS 100M DASH FINAL -- START LIST (Saturday at 12:30 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Ethan Lang 12 Adams Central 2nd/11.26 2 1 2 Dillon Damme 11 Beatrice 1st/11.07 15 1 3 Cody Liske 12 Bennington 1st/11.03 23 1 4 Conor Penington 12 Elkhorn 1st/10.91 103 1 5 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 2nd/10.99 79 1 6 Dylan Reynolds 12 Broken Bow 3rd/11.04 68 1 7 Jake Unger 10 Bishop Neumann 4th/11.22 32 1 8 Chase Keller 12 Waverly 2nd/11.27 287 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 1 Cody Liske 12 Bennington 10.6 1 10 2 Conor Penington 12 Elkhorn 10.7 1 8 3 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 10.9 1 6 4 Dylan Reynolds 12 Broken Bow 11.0 1 5 5 Dillon Damme 11 Beatrice 11.0 1 4 6 Ethan Lang 12 Adams Central 11.1 1 3 7 Chase Keller 12 Waverly 11.1 1 2 8 Jake Unger 10 Bishop Neumann 11.2 1 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +1.3 M/S N) 1 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 50.43 1 Q 2 Max Lindgren 12 Ogallala 50.70 1 q 3 Jacob Haggar 10 Fort Calhoun 51.79 1 4 Mathew Mumby 12 Mount Michael Benedictine 52.19 1 5 Noah Vedral 12 Bishop Neumann 52.60 1 6 Carson Combs 12 Gretna 53.07 1 7 William Rice 10 Omaha Gross Catholic 53.37 1 8 Adam Brehm 9 Blair 53.71 1 Heat #2 (wind reading -0.5 M/S E) 1 Jonathan Flight 12 Wahoo 50.76 2 Q 2 Jarod Ernesti 12 West Point-Beemer 51.02 2 q 3 Chase Smith 12 Minden 51.14 2 q 4 Camren Mitchell 10 Waverly 52.20 2 5 Jadyn Rodenbaugh 12 Northwest 52.74 2 6 Cameron Griffis 12 Cozad 52.94 2 7 Rudy Vrtiska 11 Falls City 52.97 2 8 Korby Campbell 11 Gordon-Rushville 54.02 2 Heat #3 (wind reading +1.1 M/S N) 1 Samuel Smith 12 McCook 50.19 3 Q 2 Kyle Leners 12 Beatrice 50.34 3 q 3 Parker Williams 12 Norris 50.49 3 q 4 Austin Ryan 12 Fort Calhoun 51.90 3 5 Davon Brees 9 Seward 52.55 3 6 Patrick Conner 11 Conestoga 52.73 3 7 Kaylob Kobza 10 Columbus Lakeview 52.94 3 8 Emmett Black 10 Kearney Catholic 53.63 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Samuel Smith 12 McCook 50.19 3 Q 2 Kyle Leners 12 Beatrice 50.34 3 q 1 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 50.43 1 Q 3 Parker Williams 12 Norris 50.49 3 q 2 Max Lindgren 12 Ogallala 50.70 1 q 1 Jonathan Flight 12 Wahoo 50.76 2 Q 2 Jarod Ernesti 12 West Point-Beemer 51.02 2 q 3 Chase Smith 12 Minden 51.14 2 q 3 Jacob Haggar 10 Fort Calhoun 51.79 1 4 Austin Ryan 12 Fort Calhoun 51.90 3 4 Mathew Mumby 12 Mount Michael Benedictine 52.19 1 4 Camren Mitchell 10 Waverly 52.20 2 5 Davon Brees 9 Seward 52.55 3 5 Noah Vedral 12 Bishop Neumann 52.60 1 6 Patrick Conner 11 Conestoga 52.73 3 5 Jadyn Rodenbaugh 12 Northwest 52.74 2 6 Cameron Griffis 12 Cozad 52.94 2 7 Kaylob Kobza 10 Columbus Lakeview 52.94 3 7 Rudy Vrtiska 11 Falls City 52.97 2 6 Carson Combs 12 Gretna 53.07 1 7 William Rice 10 Omaha Gross Catholic 53.37 1 8 Emmett Black 10 Kearney Catholic 53.63 3 8 Adam Brehm 9 Blair 53.71 1 8 Korby Campbell 11 Gordon-Rushville 54.02 2 CLASS B BOYS 400M DASH FINAL -- START LIST (Saturday at 12:55 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Jarod Ernesti 12 West Point-Beemer 2nd/51.02 298 1 2 Max Lindgren 12 Ogallala 2nd/50.70 219 1 3 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 1st/50.43 79 1 4 Samuel Smith 12 McCook 1st/50.19 173 1 5 Kyle Leners 12 Beatrice 2nd/50.34 18 1 6 Parker Williams 12 Norris 3rd/50.49 200 1 7 Jonathan Flight 12 Wahoo 1st/50.76 278 1 8 Chase Smith 12 Minden 3rd/51.14 182 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.3 M/S NW) 1 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 49.47 1 10 2 Samuel Smith 12 McCook 49.75 1 8 3 Parker Williams 12 Norris 50.44 1 6 4 Kyle Leners 12 Beatrice 50.59 1 5 5 Max Lindgren 12 Ogallala 50.96 1 4 6 Jonathan Flight 12 Wahoo 51.18 1 3 7 Chase Smith 12 Minden 52.04 1 2 8 Jarod Ernesti 12 West Point-Beemer 52.20 1 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +0.1 M/S W) 1 Xavier Arellano 11 Gering 4:24.8 1 10 2 Luke Stuckey 11 York 4:26.1 1 8 3 Evan Wick 12 Blair 4:26.6 1 6 4 Alec Wick 12 Blair 4:27.4 1 5 5 Jackson Larsen 11 Omaha Gross Catholic 4:28.2 1 4 6 Trevor Matousek 11 Holdrege 4:31.2 1 3 7 Nathan Ostdiek 12 Columbus Scotus 4:31.7 1 2 8 Jordan Lorenz 12 Gretna 4:32.4 1 1 9 Nick Carson 12 Mount Michael Benedictine 4:32.6 1 10 Tyler Peterson 10 Holdrege 4:35.2 1 11 Aidan Wheelock 10 Minden 4:35.8 1 12 Joshua Starr 12 Norris 4:38.4 1 13 Benjamin Larsen 10 Omaha Gross Catholic 4:38.5 1 14 Dylan Lindstrom 12 Norris 4:39.6 1 15 Jakob Kemper 12 Waverly 4:41.2 1 16 Nathan Harmon 11 Gretna 4:41.4 1 17 Kevin Rice 11 Omaha Skutt Catholic 4:41.6 1 18 Joshua Hergenreder 12 Scottsbluff 4:41.8 1 19 Jack Lindgren 11 Ogallala 4:44.2 1 20 Samuel Lueders 9 Blair 4:44.3 1 21 Steven Hinze 11 McCook 4:44.4 1 22 Caleb Lampe 10 Bennington 4:46.2 1 23 Jason Landin 11 Boys Town 4:46.8 1 24 Nathan Dugan 11 Ord 4:47.7 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.3 M/S E) 1 Jonathan Flight 12 Wahoo 39.92 1 Q 2 Tijah Davis 11 Boys Town 39.96 1 q 3 Jordan Coufal 12 Ord 41.70 1 q 4 Rudy Vrtiska 11 Falls City 41.76 1 5 Alexander Murray 10 Waverly 43.39 1 6 Braxton Nunnenkamp 11 York 43.82 1 7 Dakota Prorok 12 Columbus Lakeview 44.28 1 8 Quinton Janecek 10 Gering 44.83 1 Heat #2 (wind reading +0.3 M/S E) 1 Noah Vedral 12 Bishop Neumann 40.24 2 Q 2 Tanner Lierman 12 Northwest 41.01 2 q 3 Kyle Leners 12 Beatrice 42.26 2 4 Wyatt Liewer 11 O'Neill 43.12 2 5 Jonathan Smith 11 Sidney 43.17 2 6 Kishon Contreras 12 Scottsbluff 43.20 2 7 Kody Bengtson 11 Aurora 43.23 2 8 Joe Heglin 12 Omaha Skutt Catholic 43.87 2 Heat #3 (wind reading +0.0 M/S E) 1 Douglas Lamprecht 12 Wahoo 40.11 3 Q 2 Joshua McElwain 12 Platteview 41.19 3 q 3 Darion De La Garza 12 Crete 41.33 3 q 4 Jacob Christen 10 Omaha Skutt Catholic 42.09 3 5 Marshall Chasek 10 Minden 42.31 3 6 Alexander Thramer 11 O'Neill 42.32 3 7 Byron Moore 11 Gretna 42.99 3 8 Logan Hammond 12 Ogallala 46.00 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Jonathan Flight 12 Wahoo 39.92 1 Q 2 Tijah Davis 11 Boys Town 39.96 1 q 1 Douglas Lamprecht 12 Wahoo 40.11 3 Q 1 Noah Vedral 12 Bishop Neumann 40.24 2 Q 2 Tanner Lierman 12 Northwest 41.01 2 q 2 Joshua McElwain 12 Platteview 41.19 3 q 3 Darion De La Garza 12 Crete 41.33 3 q 3 Jordan Coufal 12 Ord 41.70 1 q 4 Rudy Vrtiska 11 Falls City 41.76 1 4 Jacob Christen 10 Omaha Skutt Catholic 42.09 3 3 Kyle Leners 12 Beatrice 42.26 2 5 Marshall Chasek 10 Minden 42.31 3 6 Alexander Thramer 11 O'Neill 42.32 3 7 Byron Moore 11 Gretna 42.99 3 4 Wyatt Liewer 11 O'Neill 43.12 2 5 Jonathan Smith 11 Sidney 43.17 2 6 Kishon Contreras 12 Scottsbluff 43.20 2 7 Kody Bengtson 11 Aurora 43.23 2 5 Alexander Murray 10 Waverly 43.39 1 6 Braxton Nunnenkamp 11 York 43.82 1 8 Joe Heglin 12 Omaha Skutt Catholic 43.87 2 7 Dakota Prorok 12 Columbus Lakeview 44.28 1 8 Quinton Janecek 10 Gering 44.83 1 8 Logan Hammond 12 Ogallala 46.00 3 CLASS B BOYS 300M HURDLES FINAL -- START LIST (Saturday at 3:10 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Darion De La Garza 12 Crete 3rd/41.33 89 1 2 Tanner Lierman 12 Northwest 2nd/41.01 204 1 3 Douglas Lamprecht 12 Wahoo 1st/40.11 280 1 4 Jonathan Flight 12 Wahoo 1st/39.92 278 1 5 Tijah Davis 11 Boys Town 2nd/39.96 57 1 6 Noah Vedral 12 Bishop Neumann 1st/40.24 34 1 7 Joshua McElwain 12 Platteview 2nd/41.19 249 1 8 Jordan Coufal 12 Ord 3rd/41.70 237 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.0 M/S W) 1 Jonathan Flight 12 Wahoo 38.2 1 10 2 Noah Vedral 12 Bishop Neumann 39.5 1 8 3 Tijah Davis 11 Boys Town 39.7 1 6 4 Douglas Lamprecht 12 Wahoo 39.9 1 5 5 Tanner Lierman 12 Northwest 39.9 1 4 6 Joshua McElwain 12 Platteview 40.5 1 3 7 Jordan Coufal 12 Ord 41.5 1 2 8 Darion De La Garza 12 Crete 41.9 1 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading -0.2 M/S E) 1 Samuel Smith 12 McCook 22.35 1 Q 2 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 22.41 1 q 3 Alex Linneman 12 Sidney 22.57 1 q 4 Jakob Estrada 12 Ogallala 22.82 1 q 5 Walker Raabe 12 Pierce 23.25 1 6 Parker Williams 12 Norris 23.35 1 7 Ashton Hausmann 9 Norris 23.48 1 8 Andrew Mahoney 9 Beatrice 23.86 1 Heat #2 (wind reading -0.1 M/S E) 1 Dylan Reynolds 12 Broken Bow 22.36 2 Q 2 Conor Penington 12 Elkhorn 22.43 2 q 3 Chase Keller 12 Waverly 23.03 2 4 Dylan Simpson 11 Arlington 23.21 2 5 Mason Jensen 10 Conestoga 23.22 2 6 Chase Smith 12 Minden 23.28 2 7 Jerrill Smith 11 Boys Town 23.39 2 8 Timothy Kaslon 12 Holdrege 23.77 2 Heat #3 (wind reading +0.4 M/S E) 1 Ethan Lang 12 Adams Central 22.61 3 Q 2 Cody Liske 12 Bennington 22.66 3 q 3 Ethan Wilcox 11 McCook 23.00 3 4 Marcus Thimm 12 Norris 23.11 3 5 Bennett Lorenz 10 Gretna 23.53 3 6 Jake Unger 10 Bishop Neumann 23.67 3 7 Austin Gray 12 Waverly 23.96 3 8 Tyler Martin 12 Conestoga 24.33 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Samuel Smith 12 McCook 22.35 1 Q 1 Dylan Reynolds 12 Broken Bow 22.36 2 Q 2 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 22.41 1 q 2 Conor Penington 12 Elkhorn 22.43 2 q 3 Alex Linneman 12 Sidney 22.57 1 q 1 Ethan Lang 12 Adams Central 22.61 3 Q 2 Cody Liske 12 Bennington 22.66 3 q 4 Jakob Estrada 12 Ogallala 22.82 1 q 3 Ethan Wilcox 11 McCook 23.00 3 3 Chase Keller 12 Waverly 23.03 2 4 Marcus Thimm 12 Norris 23.11 3 4 Dylan Simpson 11 Arlington 23.21 2 5 Mason Jensen 10 Conestoga 23.22 2 5 Walker Raabe 12 Pierce 23.25 1 6 Chase Smith 12 Minden 23.28 2 6 Parker Williams 12 Norris 23.35 1 7 Jerrill Smith 11 Boys Town 23.39 2 7 Ashton Hausmann 9 Norris 23.48 1 5 Bennett Lorenz 10 Gretna 23.53 3 6 Jake Unger 10 Bishop Neumann 23.67 3 8 Timothy Kaslon 12 Holdrege 23.77 2 8 Andrew Mahoney 9 Beatrice 23.86 1 7 Austin Gray 12 Waverly 23.96 3 8 Tyler Martin 12 Conestoga 24.33 3 CLASS B BOYS 200M DASH FINAL -- START LIST (Saturday at 3:25 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Cody Liske 12 Bennington 2nd/22.66 23 1 2 Alex Linneman 12 Sidney 3rd/22.57 270 1 3 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 2nd/22.41 79 1 4 Samuel Smith 12 McCook 1st/22.35 173 1 5 Dylan Reynolds 12 Broken Bow 1st/22.36 68 1 6 Conor Penington 12 Elkhorn 2nd/22.43 103 1 7 Ethan Lang 12 Adams Central 1st/22.61 2 1 8 Jakob Estrada 12 Ogallala 4th/22.82 215 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 (wind reading -0.2 M/S W) 1 Conor Penington 12 Elkhorn 21.9 1 10 2 Samuel Smith 12 McCook 22.0 1 8 3 Cody Mroczek 12 Columbus Scotus 22.3 1 6 4 Dylan Reynolds 12 Broken Bow 22.4 1 5 5 Ethan Lang 12 Adams Central 22.4 1 4 6 Cody Liske 12 Bennington 22.6 1 3 7 Jakob Estrada 12 Ogallala 22.8 1 2 8 Alex Linneman 12 Sidney 22.9 1 1
========================================================================================== School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 1 Hastings 3:28.7 1 Zane Bender, 12, #145; Lukaas Simonson, 11, #150; Kalim Dumas, 10, #146; Seth Simonson, 11, #151 2 Fort Calhoun 3:30.9 1 Jacob Haggar, 10, #115; Austin Ryan, 12, #117; Zachary Marshall, 10, #116; Benjamin Haggar, 10, #114 3 Gretna 3:31.3 1 Seth Haddix, 11, #137; Michael Kathol, 12, #139; Carson Combs, 12, #134; Dylan Ellis, 12, #136 4 Platteview 3:31.4 1 Joshua McElwain, 12, #249; Grant Polenz, 11, #252; Josslyn Linse, 11, #248; Garrett Kirwan, 11, #247 5 Waverly 3:31.8 1 Carter Prang, 10, #291; Camren Mitchell, 10, #289; Trent Weatherwax, 10, #294; Jakob Kemper, 12, #288 6 McCook 3:32.7 1 Samuel Smith, 12, #173; Zachariah Schlager, 11, #172; Isaac Hegwood, 10, #167; Seth Chancellor, 12, #164 7 Blair 3:33.2 1 Adam Brehm, 9, #37; Quincy Nichols, 10, #42; Grant Lammers, 11, #39; Jarod Reed, 11, #44 8 O'Neill 3:35.5 1 Alexander Thramer, 11, #214; Wyatt Liewer, 11, #213; Corbin Dean, 12, #209; Nathaniel Jennings, 11, #212 Section #2 1 Ogallala 3:23.8 2 Jack Smith, 12, #222; Logan Hammond, 12, #216; Jakob Estrada, 12, #215; Max Lindgren, 12, #219 2 Sidney 3:23.9 2 Mitchell Porter, 11, #271; Derek Robb, 11, #272; Christian Balandran, 10, #265; Alex Linneman, 12, #270 3 Boys Town 3:26.1 2 Kevin Butler, 10, #54; Dashawn Bates, 11, #52; Larry Graham, 11, #58; Tijah Davis, 11, #57 4 Bishop Neumann 3:26.8 2 Peter Burke, 12, #26; Sean Dailey, 12, #28; Luke Haberman, 12, #29; Noah Vedral, 12, #34 5 Norris 3:27.1 2 Marcus Thimm, 12, #198; Keaton Plautz, 12, #194; Ethan Schmidt, 9, #196; Parker Williams, 12, #200 6 Gering 3:28.2 2 Dylan Radzymski, 12, #123; Tanner Wengler, 12, #126; Tory Rocheleau, 11, #124; Kalen Krantz, 12, #121 7 Northwest 3:31.3 2 Dalton Wicht, 12, #208; Tanner Lierman, 12, #204; Nelson King, 10, #203; Jadyn Rodenbaugh, 12, #205 8 Broken Bow 3:31.7 2 Zane Raines, 9, #67; Grayson Garey, 10, #64; Hunter Smith, 12, #69; Dylan Reynolds, 12, #68 ============================================================================================ School Final H# Points ============================================================================================ Finals 1 Ogallala 3:23.8 2 10 2 Sidney 3:23.9 2 8 3 Boys Town 3:26.1 2 6 4 Bishop Neumann 3:26.8 2 5 5 Norris 3:27.1 2 4 6 Gering 3:28.2 2 3 7 Hastings 3:28.7 1 2 8 Fort Calhoun 3:30.9 1 1 9 Gretna 3:31.3 1 9 Northwest 3:31.3 2 11 Platteview 3:31.4 1 12 Broken Bow 3:31.7 2 13 Waverly 3:31.8 1 14 McCook 3:32.7 1 15 Blair 3:33.2 1 16 O'Neill 3:35.5 1