2015 Class D2 Football Playoff Bracket
#1 CWC (8-0), 46.5000 H
Thursday, Oct 29th 3:00 PM
@ Chambers
#16 Wallace (3-5), 38.1250
 
#9 Brady (6-2), 42.0000
Thursday, Oct 29th 7:00 PM
#8 Bertrand (5-3), 42.3750 H
 
#5 Stuart (5-3), 42.6250 H
Thursday, Oct 29th 7:00 PM
#12 Mullen (4-4), 40.2500
 
#13 Eustis-Farnam (4-4), 39.6250
Thursday, Oct 29th 7:00 PM
@ Merna
#4 Anselmo-Merna (7-1), 42.8750 H
 
#3 Sandhills/Thedford (7-1), 43.1250 H
Thursday, Oct 29th 6:00 PM
@ Dunning
#14 Pleasanton (4-4), 39.0000
 
#11 Southwest (6-2), 41.0000
Thursday, Oct 29th 7:00 PM
#6 Maxwell (6-2), 42.5000 H
 
#7 Crawford (6-2), 42.5000 H
Thursday, Oct 29th 1:30 PM MT
#10 Alma (6-2), 41.6250
 
#15 Leyton (3-5), 38.3750
Thursday, Oct 29th 7:00 PM MT
#2 Garden County (8-0), 44.6250 H
 
#1 Humphrey St. Francis (7-1), 44.7500 H
Thursday, Oct 29th 6:00 PM
#16 St. Mary's (3-5), 38.3750
 
#9 Osmond (6-2), 41.3750
Thursday, Oct 29th 7:00 PM
#8 Osceola (7-1), 41.6250 H
 
#5 Randolph (6-2), 42.6250 H
Thursday, Oct 29th 3:30 PM
#12 Johnson-Brock (5-3), 40.1250
 
#13 Emerson-Hubbard (5-3), 40.1250
Thursday, Oct 29th 3:00 PM
@ Jug Brown Stadium
#4 Falls City Sacred Heart (7-1), 42.7500 H
 
#3 Wynot (7-1), 42.8750 H
Thursday, Oct 29th 5:30 PM
#14 Palmer (4-4), 39.6250
 
#11 Lyons-Decatur Northeast (5-3), 40.5000
Thursday, Oct 29th 4:00 PM
#6 Lawrence-Nelson (7-1), 42.2500 H
 
#7 Kenesaw (6-2), 42.0000 H
Thursday, Oct 29th 7:00 PM
#10 Giltner (5-3), 40.7500
 
#15 Sterling (4-4), 38.8750
Thursday, Oct 29th 6:30 PM
@ Milligan
#2 Exeter-Milligan (7-1), 44.1250 H
 
CWC 60-6 H
Wednesday, Nov 4th 4:30 PM
@ in Bartlett (Wheeler Cent)
Bertrand 48-22
 
Mullen 50-40 H
Wednesday, Nov 4th 6:00 PM MT
Anselmo-Merna 80-28
 
Sandhills/Thedford 69-16 H
Wednesday, Nov 4th 5:00 PM
@ Thedford
Maxwell 40-32
 
Crawford 28-16
Wednesday, Nov 4th 2:00 PM MT
@ Oshkosh
Garden County 74-32 H
 
Humphrey St. Francis 68-22 H
Wednesday, Nov 4th 7:00 PM
Osceola 72-42
 
Randolph 76-33
Wednesday, Nov 4th 3:00 PM
@ Jug Brown Stadium
Falls City Sacred Heart 52-18 H
 
Wynot 66-20 H
Wednesday, Nov 4th 2:00 PM
Lawrence-Nelson 38-22
 
Kenesaw 81-6
Wednesday, Nov 4th 6:00 PM
@ Milligan
Exeter-Milligan 42-6 H
 
CWC 54-18
Tuesday, Nov 10th 5:00 PM
@ Merna
Anselmo-Merna 58-24 H
 
Sandhills/Thedford 62-27
Tuesday, Nov 10th 2:00 PM (MT)
@ Oshkosh
Garden County 50-14 H
 
Humphrey St. Francis 52-14 H
Tuesday, Nov 10th 3:00 PM
Falls City Sacred Heart 34-26
 
Wynot 38-0
Tuesday, Nov 10th 3:00 PM
@ Milligan
Exeter-Milligan 48-32 H
 
CWC 56-24 H
Monday, Nov 16th 4:00 PM
@ Chambers
Sandhills/Thedford 49-14
Humphrey St. Francis (22-20)

CLASS D2 CHAMPION
Humphrey St. Francis 46-14
Monday, Nov 16th 5:30 PM
Wynot 62-32 H
 
CWC 52-15 H
Monday, Nov 23rd 2:45 PM
@ Memorial Stadium - UNL
Humphrey St. Francis 40-12