NSAA Boys Tennis Class A Seeded Players

#1 SINGLES
1. Brett Slezak, Creighton Preparatory School (19-2)
2. William Gleason, Lincoln Southwest (28-2)
3. Dillon Ketcham, Omaha Westside (27-7)
4. Connor Vandewege, Lincoln East (23-5)
5. Raymond Thai, Millard North (20-9)
6. Jackson Bergmeyer, Lincoln Southeast (14-11)
7. Samuel Coy, Lincoln Pius X (25-7)
8. Caleb Capellen, Kearney (25-5)
9. Dominik Crump, Millard South (26-10)
10. Brennon Root, Grand Island (27-12)
11. Ethan Wobken, Lincoln North Star (23-14)
12. Samuel Ortgies, Omaha Burke (15-12)

#1 DOUBLES
1. Thomas Kennedy/Nathan Singh, Creighton Preparatory School (23-0)
2. Andrew Bristol/Samuel Faulk, Millard North (24-4)
3. Lucas Dionisopoulos/Duncan Works, Lincoln Southwest (28-4)
4. Riley Warner/Joseph Burt, Lincoln Pius X (29-2)
5. James Gallentine/Christian Stoneall-Nelson, Lincoln High (26-7)
6. Alexander Batelaan/Keaton Johnson, Lincoln East (20-8)
7. Caleb Feekin/John Zurcher, Papillion-La Vista (18-7)
8. Reed Wallace/Eli Wolfe, Kearney (23-3)
9. Evan Horton/Aaron Palensky, Papillion-La Vista South (19-18)
10. Jon Bruning/Samuel Castner, Lincoln Southeast (10-14)
11. Nicholas Pellett/Jordan Rhyner, Omaha Westside (16-10)
12. Malik Abdessalam/Miles Kay, Omaha Central (12-9)

#2 SINGLES
1. Mason Williams, Lincoln East (25-2)
2. Alex King, Creighton Preparatory School (22-2)
3. Derek Dornsife, Millard North (25-5)
4. William Everett, Lincoln Southeast (20-7)
5. Henry Massey, Lincoln Southwest (17-5)
6. Joseph Dawson, Lincoln Pius X (17-2)
7. Joshua Miller, Millard West (27-11)
8. Evan Hayden, Kearney (25-2)
9. Enrique Del Rio Lopez, Omaha Burke (13-12)
10. Garrett Brockman, Lincoln High (15-9)
11. Ziyu Fan, Omaha Westside (11-14)
12. Derek Mikus, Lincoln North Star (20-15)

#2 DOUBLES
1. Benjamin Faulk/Grant Hubbard, Millard North (20-2)
2. Pierce Lam/Ryan McNamara, Creighton Preparatory School (24-3)
3. Ethan Reid/Christopher Stoehr, Lincoln East (26-3)
4. Blake Spiers/Noah Kulhanek, Lincoln Southeast (15-7)
5. Caleb Martin/Alexander Hamann, Lincoln High (18-6)
6. Caleb Bowman/Andrew Hedstrom, Lincoln Southwest (14-8)
7. Scott Sullivan/Sean Coffey, Lincoln Pius X (15-2)
8. Colin Chick/Nathan Frankman, Papillion-La Vista (22-9)
9. Brock Johnson/Zachary Wobken, Lincoln North Star (14-6)
10. Braeden Anderson/Kaleb Strawhecker, Kearney (27-1)
11. Caleb Lemon/Ricardo Nieves-Ocasio, Bellevue West (13-6)
12. Austin Slie/Jack Hansen-Reed, Bellevue East (18-9)