Volleyball District Final Information & Results:


C1 DISTRICT FINALS:
C1-1 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Syracuse (Syracuse High School)
Teams:  Auburn VS Ashland-Greenwood
WINNER:  Ashland-Greenwood (3-1)
C1-2 District Final:
November 5, 2015 @ 6:30 PM CT
Host (Site): Centennial (Centennial High School)
Teams:  Lincoln Christian VS Columbus Scotus
WINNER:  Columbus Scotus (3-0)
C1-3 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Bennington (Bennington High School)
Teams:  Bishop Neumann VS Arlington
WINNER:  Bishop Neumann (3-0)
C1-4 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Cross County (Cross County High School)
Teams:  Pierce VS Ord
WINNER:  Ord (3-0)
C1-5 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Grand Island (Grand Island Senior High)
Teams:  St. Paul VS Kearney Catholic
WINNER:  Kearney Catholic (3-0)
C1-6 District Final:
November 5, 2015 @ 6:00 PM MT
Host (Site): Sidney (Cabela's Athletic Facility, Sidney High School)
Teams:  Gothenburg VS Chadron
WINNER:  Chadron (3-0)

C2 DISTRICT FINALS:
C2-1 District Final:
November 5, 2015 @ 6:30 PM CT
Host (Site): Waverly (Waverly High School)
Teams:  Freeman VS East Butler
WINNER:  Freeman (3-0)
C2-2 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Norfolk (Norfolk High School)
Teams:  Guardian Angels Central Catholic VS Hartington Cedar Catholic
WINNER:  Guardian Angels Central Catholic (3-0)
C2-3 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Columbus Lakeview (Columbus Lakeview)
Teams:  Stanton VS Shelby/Rising City
WINNER:  Shelby/Rising City (3-2)
C2-4 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Aurora (Aurora High School)
Teams:  Sutton VS Hastings St. Cecilia
WINNER:  Hastings St. Cecilia (3-0)
C2-5 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Norfolk Catholic (Norfolk Catholic High School)
Teams:  Crofton VS Elgin Public/Pope John
WINNER:  Crofton (3-2)
C2-6 District Final:
November 5, 2015 @ 6:00 PM MT
Host (Site): Ogallala (Ogallala Prairieview School)
Teams:  Arcadia-Loup City VS Hemingford
WINNER:  Arcadia-Loup City (3-2)

D1 DISTRICT FINALS:
D1-1 District Final:
November 5, 2015 @ 7:30 PM CT
Host (Site): Fairbury (Fairbury High School)
Teams:  Diller-Odell VS BDS
WINNER:  Diller-Odell (3-1)
D1-2 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): North Bend Central (North Bend Central High School)
Teams:  Cedar Bluffs VS Howells-Dodge
WINNER:  Howells-Dodge (3-0)
D1-3 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Elkhorn Valley (Elkhorn Valley High School)
Teams:  Emerson-Hubbard VS North Central
WINNER:  Emerson-Hubbard (3-0)
D1-4 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Kearney Catholic (Kearney Catholic)
Teams:  Heartland Lutheran VS Ansley-Litchfield
WINNER:  Heartland Lutheran (3-0)
D1-5 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Adams Central (Adams Central High School)
Teams:  Lawrence-Nelson VS Bertrand
WINNER:  Bertrand (3-0)
D1-6 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Sutherland (Sutherland High School)
Teams:  South Loup VS Dundy County-Stratton
WINNER:  Dundy County-Stratton (3-2)

D2 DISTRICT FINALS:
D2-1 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Tri County (Tri County High School)
Teams:  Falls City Sacred Heart VS Hampton
WINNER:  Hampton (3-0)
D2-2 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Boone Central/Newman Grove (Boone Central High School)
Teams:  Humphrey St. Francis VS Spalding Academy
WINNER:  Humphrey St. Francis (3-2)
D2-3 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Battle Creek (Battle Creek High School)
Teams:  Wynot VS St. Mary's
WINNER:  St. Mary's (3-0)
D2-4 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Holdrege (Holdrege High School)
Teams:  Giltner VS Elwood
WINNER:  Giltner (3-0)
D2-5 District Final:
November 5, 2015 @ 7:00 PM CT
Host (Site): North Platte (North Platte High School)
Teams:  Sandhills/Thedford VS Paxton
WINNER:  Sandhills/Thedford (3-0)
D2-6 District Final:
November 5, 2015 @ 6:00 PM MT
Host (Site): Mitchell (Mitchell High School)
Teams:  Potter-Dix VS Crawford
WINNER:  Potter-Dix (3-1)